Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
14.06 Konkurs Niterra – wyniki 14.06 Nigdy więcej “elektryka”. To badanie zweryfikowało zdanie wielu kierowców. 14.06 Co zrobić, kiedy skrzynia biegów DSG w VW Golf Plus źle zmienia biegi? 13.06 Mała ładowarka, a duży akumulator. Czy takie ładowanie zepsuje baterię? 13.06 Obowiązkowy KSeF jednak nie od 1 lipca. Jaka jest nowa data i jak się przygotować?

SKP

Blisko 300 reprezentantów Stacji Kontroli Pojazdów protestowało w Warszawie

W piątek 29 września 2023 roku blisko 300 przedstawicieli i sympatyków branży SKP spotkało się w Warszawie na ogólnopolskim proteście środowiska badań technicznych pojazdów. Powodem protestu był oczywiście brak waloryzacji stawek za badania.

Kolejny protest SKP tuż przed wyborami

Protesty przedsiębiorców związanych z branżą badań technicznych pojazdów w Polsce stały się już świecką tradycją. Tegoroczna manifestacja w Warszawie odbędzie się tego samego dnia, co rok wcześniej. Władze pozostają jednak głuche na postulaty środowiska SKP.

Co z zapowiadanymi zmianami w przeglądach? Wiemy, do kiedy na pewno nie wejdą w życie.

Ustawa, która trafia na nagłówki już od 2017 roku, ponownie została odłożona w czasie. Zmiany obejmujące zarówno SKP jak i kierowców, zgodnie z prawem UE powinny zacząć funkcjonować najpóźniej 20 maja 2018 roku. Od tej pory projekt ustawy trafiał do Komisji Sejmowej, a następnie zostawał porzucony kilka razy. Tak też stało się tym razem. Zmian […]

Stacje Kontroli Pojazdów pod ścianą

W życiu są pewne trzy rzeczy: śmierć, podatki i wysokość opłaty za badania techniczne pojazdów na polskich SKP. Ta ostatnia nie zmieniła się już od ponad 19 lat i powoli wchodzi do katalogu opłat, które w Polsce najwytrwalej bronią się przed podwyżkami. Gdy weźmiemy pod uwagę to, iż pobierana jest przez przedsiębiorców, którzy jak wszyscy […]

Protest właścicieli stacji kontroli pojazdów. Tym razem w całej Polsce!

Wieloletni brak waloryzacji stawek za badania techniczne pojazdów jest powodem kolejnej fazy strajku właścicieli stacji kontroli pojazdów. Wiemy już, którego dnia stacje w całej Polsce mają zostać zamknięte.

MotoFocus TV: Chcą podnieść opłatę za przeglądy aut o 85%. Dlaczego?

Czy środowisko stacji kontroli pojazdów przygotowuje kolejny PROTEST? Czy czeka nas znaczna podwyżka opłat za badania techniczne? Dlaczego obecna stawka nie zmienia się od 19 lat? Czy system badań technicznych w Polsce potrzebuje reform? Odpowiedzi na te i inne pytania w nowym odcinku MotoFocus TV. Gościem Witolda Hańczki był Marcin Barankiewicz, Prezes Polskiej Izby Stacji […]

XVII Konferencja Stacje Kontroli Pojazdów 2023 – zapowiedź

Pod koniec maja odbędzie się kolejna edycja konferencji szkoleniowej „Stacje Kontroli Pojazdów – 2023″, organizowanej przez Polską Izbę Stacji Kontroli Pojazdów (PISKP). Wydarzenie po raz kolejny odbędzie się w Zakopanem.

Zniesienie opłaty ewidencyjnej za przegląd – czy będzie taniej?

Rząd przymierza się do zniesienia opłaty ewidencyjnej, pobieranej m.in. przy rejestracji pojazdów czy przeprowadzaniu badania technicznego. Czy przyjęty niedawno projekt ustawy pozwoli kierowcom zaoszczędzić i jak przełoży się na pracę stacji kontroli pojazdów?

Kwietniowy protest właścicieli stacji kontroli pojazdów. Tego dnia nie będzie przeglądów.

Właściciele warszawskich stacji kontroli pojazdów powzięli decyzję o zorganizowaniu protestu. W dniu jego odbywania się, badania techniczne nie będą wykonywane. Powodem strajku jest oczywiście wieloletni brak waloryzacji stawek za badania.

Nowy rok 2023 na SKP – czas na zmiany w przeglądach technicznych pojazdów

Początek każdego kolejnego roku to czas, gdy kierowcy spodziewają się zmian dotyczących zasad przeprowadzania obowiązkowych badań technicznych pojazdów. Rok 2023 to kolejna “data graniczna” dla wprowadzenia planowanych przez ministerstwo zmian na SKP. Nie wejdą jednak one w życie od stycznia.