Blisko 300 reprezentantów Stacji Kontroli Pojazdów protestowało w Warszawie

29 września 2023, 15:49

W piątek 29 września 2023 roku blisko 300 przedstawicieli i sympatyków branży SKP spotkało się w Warszawie na ogólnopolskim proteście środowiska badań technicznych pojazdów. Powodem protestu był oczywiście brak waloryzacji stawek za badania.

Zgromadzenie rozpoczęło się  o godz. 11.00 na Pasażu W. Szymborskiej vis a vis Dworca Warszawa Śródmieście. Otworzył je Prezes Zarządu PISKP – Marcin Barankiewicz. Zaapelował do zebranych o pokojowy przebieg manifestacji, a także przedstawił postulaty branży. Wskazał, że stacjom coraz trudniej jest realizować to, do czego zostały powołane. Coraz trudniej jest weryfikować stan techniczny pojazdów i prewencyjnie eliminować z ruchu te niesprawne, gdy trzeba to robić za stawki, które zostały określone 19 lat temu. W obecnych realiach gospodarczych, coraz trudniej jest pokryć koszty.

Wysokość opłat za badania techniczne została określona 19 lat temu. Rozporządzenie zostało ogłoszone 29 września 2004 roku, a obowiązuje od 29 października 2004 roku.

W czasie protestu, pod budynkiem Ministerstwa Infrastruktury odczytana została petycja w sprawie pilnej waloryzacji opłat za badania techniczne kierowana na ręce Ministra Andrzeja Adamczyka. Następnie petycja została złożona na biuro podawcze w kancelarii Ministerstwa Infrastruktury. Prezes PISKP wskazał na to, że dalsze zamrożenie wysokości opłat za badania techniczne spowoduje upadek kolejnych przedsiębiorców i zamykanie stacji kontroli pojazdów. Ucierpią na tym kierowcy, ucierpi na tym także bezpieczeństwo. Branża SKP nie chce, żeby ten czarny scenariusz się ziścił.

Zgromadzeni liczą na to, że po wyborach ich postulaty zostaną wysłuchane.

Zdjęcia: PISKP

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

vader, 3 października 2023, 10:19 1 -1

300 osób...hahahah wszystkim pozostałym jednak się opłaca i postanowili nie wychylać nosa...
Niech dalej mówią że SKP to nie jest dobry biznes

Odpowiedz