Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
15:18 Konkurs Delphi: wyniki 14:12 Jak pozyskać młode talenty w branży lakierniczej? 12:47 Szkolenia Marelli: grudzień 2024 12:32 Jakie perspektywy mają europejscy producenci części? Nie wygląda to dobrze. 01.12 Jak dobierać olej do nowoczesnych samochodów? Wywiad.

SKP

Diagnosta z zarzutami – czy jest winny śmiertelnego wypadku?

Prokuratura rejonowa w Łęczycy skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko diagnoście, który po przeprowadzeniu badania technicznego dopuścił do ruchu niesprawny technicznie samochód marki Mercedes. Tydzień po przeglądzie auto brało udział w wypadku samochodowym, w którym zginęły dwie osoby. Diagnoście grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Diagności wyjdą na ulicę – protest branży SKP

Niezmienne od lat stawki opłat za badania techniczne pojazdów są bezpośrednim powodem protestu, organizowanego przez Polską Izbę Stacji Kontroli Pojazdów. Przedsiębiorcy i pracownicy branży badań technicznych wyjdą na ulice Warszawy 18 listopada.

Na zmiany w systemie przeglądów pojazdów poczekamy kolejny rok?

Czy na nowelizację przepisów dotyczących badań technicznych pojazdów w Polsce poczekamy jeszcze dłużej niż do stycznia 2022 r.? Wiele wskazuje na to, że tak. Z wnioskiem w tej sprawie wystąpiło Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. Powód jest prozaiczny…

Przegląd techniczny a wycięty DPF – czy nowe przepisy coś zmienią?

Nowelizacja ustawy dotyczącej okresowych badań technicznych pojazdów w Polsce miała być remedium m.in. na popularny problem wycinania filtrów cząstek stałych (DPF) w pojazdach. Czy po zmianach rzeczywiście czeka nas rewolucja w tym zakresie, masowe kary i konfiskaty dowodów rejestracyjnych? Wiele wskazuje na to, że… nie.

Nowe przepisy dot. badań pojazdów już wkrótce. Co zmieniło się w projekcie?

Nowelizacja przepisów dotyczących badań technicznych pojazdów w Polsce może wejść w życie rok później niż zapowiadano, czyli 1 stycznia 2022 r. Na jakim etapie są prace oraz co zmieniło się w projekcie względem jego pierwotnej wersji? Odpowiedzi w naszym artykule.

Urządzenia do kalibracji ADAS a polskie warsztaty – część druga

Czy polskie warsztaty inwestują w urządzenia do kalibracji kamer, czujników i głowic systemów ADAS? Sprawdzimy wyniki naszej ankiety. Sprawdzimy też, ile kosztuje usługa kalibracji systemów ADAS w przeciętnym warsztacie? Odpowiemy również na pytanie, czy kierowcy zaniedbują systemy ADAS w kilkuletnich autach?

Okresowe badania techniczne pojazdów w innych krajach Europy

Miesiąc temu Ministerstwo Infrastruktury przesunęło projekt reformy badań technicznych pojazdów w Polsce z fazy konsultacji publicznych do fazy opiniowania. Oznacza to, że prawdopodobnie od 2022 r. czekają nas spore zmiany na SKP. W związku z tym faktem, postanowiliśmy sprawdzić jak wyglądają przeglądy techniczne w innych krajach. Czy w tej kwestii gonimy, a może wyprzedzamy Europę?

Katalizatory sprzedażowym hitem? Drastyczny wzrost liczby kradzieży.

Liczba kradzionych samochodów od pewnego czasu utrzymuje się (na szczęście) na dość niskim poziomie w naszym kraju. Średnio co rok wyrejestrowanych z tego powodu zostaje około 7 tysięcy pojazdów osobowych. Nie oznacza to jednak, że kierowcy mogą spać spokojnie. Szczególnie, posiadacze hybryd. O czym mowa? O licie, rodzie i palladzie, czyli znanym od dawna problemie […]

Nowa wersja rolek hamulcowych CERTUS

Nowa wersja rolek hamulcowych CERTUS z silnikami po bokach to propozycja dla tych właścicieli SKP, którzy podczas modernizacji stacji nie mogą sobie pozwolić na pogłębienie istniejących fundamentów.

W Polsce ustawiamy reflektory, ale nie gwarantuje to bezpieczeństwa

Poruszając się po polskich drogach nie sposób nie zauważyć pojazdów, których reflektory nieprawidłowo oświetlają drogę lub oślepiają kierowców nadjeżdżających z przeciwka. Często stwarzające zagrożenie w ruchu światła przechodzą badanie techniczne z wynikiem pozytywnym. Lepsze badanie świateł i znaczna poprawa bezpieczeństwa jest możliwa, ale wymaga gruntownych zmian systemowych.