Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
19.07 Ozonator od znanego producenta z certyfikatem biobójczości 19.07 Wentylatory chłodnicy – nowa grupa produktów w ofercie dostawcy 18.07 Nowy, odnawialny materiał do opon, który może zastąpić sadzę 18.07 Inter Cars z nową strategiczną współpracą 18.07 Nowe czujniki od znanego producenta. Teraz też do pojazdów hybrydowych.

SKP

Dlaczego w Polsce brakuje diagnostów samochodowych? Wywiad z inż. Zbigniewem Sikorą.

Z rynku wciąż dochodzą do naszej redakcji sygnały dotyczące niedoboru diagnostów, którzy mogliby podjąć pracę w stacjach kontroli pojazdów (SKP). Z czego wynika ten i inne aspekty kryzysu w branży SKP? O tym rozmawiamy z inż. Zbigniewem Sikorą, doświadczonym specjalistą zajmującym się szkoleniem diagnostów od lat 80. minionego stulecia.

Konferencja Stacje Kontroli Pojazdów 2024 już wkrótce – mamy program

Znany jest już szczegółowy program XVIII Konferencji Stacje Kontroli Pojazdów. Jest to najważniejsze, doroczne wydarzenie w branży badań technicznych pojazdów.

Senat zajął się badaniami technicznymi pojazdów. Czy zmiany w przeglądach zajdą już wkrótce?

Przedsiębiorcy z branży stacji kontroli pojazdów już od wielu lat zabiegają o waloryzację stawki za badania techniczne pojazdów. Od dwóch dekad wynosi ona 98 złotych. Problemem postanowiła zająć się Komisja Infrastruktury Senatu RP.

Plany i cele nowej prezes PISKP – wywiad z Jolantą Źródłowską

W największej w Polsce organizacji, reprezentującej interesy środowiska stacji kontroli pojazdów zaszły ostatnio poważne zmiany, których skutkiem było powołanie nowej osoby na stanowisko prezesa zarządu. Tym samym, na czele Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów (PISKP) stanęła Jolanta Źródłowska, od lat związana z organizacją oraz czynnie prowadząca własną stację kontroli pojazdów. Jakie zmiany wprowadzi nowa prezes? […]

Kto został nowym prezesem Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów?

Rada Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów wybrała nowego prezesa. Na prestiżowym stanowisku zasiądzie kobieta z wieloletnim doświadczeniem w branży. 

XVIII Konferencja Stacje Kontroli Pojazdów 2024 – zapowiedź

Tradycyjnie pod koniec maja odbędzie się kolejna edycja konferencji szkoleniowej „Stacje Kontroli Pojazdów”. Konferencja organizowana jest przez Polską Izbę Stacji Kontroli Pojazdów (PISKP). Wydarzenie ponownie odbędzie się w Zakopanem.

Marcin Barankiewicz odchodzi z PISKP. Zostanie Sekretarzem Generalnym międzynarodowej organizacji.

Od początku kwietnia 2024 r., pracę Europejskiego Stowarzyszenia Wyposażenia Warsztatów (EGEA) oraz jego 11 stowarzyszeń członkowskich będzie koordynował Polak. Funkcję Sekretarza Generalnego EGEA obejmie Marcin Barankiewicz, dotychczasowy prezes Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów (PISKP).

SKP w kryzysie. Branża apeluje o waloryzację stawek za badania techniczne pojazdów.

Od dwóch dekad opłata za obowiązkowe badanie techniczne samochodu osobowego nie drgnęła i wynosi 98 złotych. Jest to jedna z opłat, które najwytrwalej bronią się przed podwyżkami.

Zmiany w badaniach technicznych pojazdów w 2024 r.

Minął kolejny rok oczekiwania na zmiany w zakresie badań technicznych, dokonywanych przez okręgowe stacje kontroli pojazdów. Jakie zmiany na pewno wejdą w życie w 2024 r.? Czy podniesiona zostanie opłata za przeglądy?

Koniec SKP? Jaka przyszłość czeka stacje kontroli pojazdów?

Stacje kontroli pojazdów są bardzo ważnym elementem w całym łańcuchu motoryzacyjnym. Od wielu lat jednak tego typu placówki funkcjonują w kryzysie i są coraz bliżej upadku. Dlaczego od 19 lat nie zmienia się stawka za badanie techniczne pojazdu? Jaka przyszłość czeka SKP?