Menu
Infomracje Części Technika Po godzinach
08:54 Szkolenia firmy BETiS – maj 2024 08:53 Kolejny sezon akcji bezpłatnej kontroli amortyzatorów 17.04 Konkurs Hengst 17.04 Ewolucja w Klimatyzacji Samochodowej: urządzenia WAECO na R456a czyli zamiennik dla R134a oraz rozwiązania do obsługi R744. 17.04 Jedna, kilka czy wiele marek? Jak naprawiają europejskie warsztaty.

SKP

Kto został nowym prezesem Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów?

Rada Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów wybrała nowego prezesa. Na prestiżowym stanowisku zasiądzie kobieta z wieloletnim doświadczeniem w branży. 

XVIII Konferencja Stacje Kontroli Pojazdów 2024 – zapowiedź

Tradycyjnie pod koniec maja odbędzie się kolejna edycja konferencji szkoleniowej „Stacje Kontroli Pojazdów”. Konferencja organizowana jest przez Polską Izbę Stacji Kontroli Pojazdów (PISKP). Wydarzenie ponownie odbędzie się w Zakopanem.

Marcin Barankiewicz odchodzi z PISKP. Zostanie Sekretarzem Generalnym międzynarodowej organizacji.

Od początku kwietnia 2024 r., pracę Europejskiego Stowarzyszenia Wyposażenia Warsztatów (EGEA) oraz jego 11 stowarzyszeń członkowskich będzie koordynował Polak. Funkcję Sekretarza Generalnego EGEA obejmie Marcin Barankiewicz, dotychczasowy prezes Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów (PISKP).

SKP w kryzysie. Branża apeluje o waloryzację stawek za badania techniczne pojazdów.

Od dwóch dekad opłata za obowiązkowe badanie techniczne samochodu osobowego nie drgnęła i wynosi 98 złotych. Jest to jedna z opłat, które najwytrwalej bronią się przed podwyżkami.

Zmiany w badaniach technicznych pojazdów w 2024 r.

Minął kolejny rok oczekiwania na zmiany w zakresie badań technicznych, dokonywanych przez okręgowe stacje kontroli pojazdów. Jakie zmiany na pewno wejdą w życie w 2024 r.? Czy podniesiona zostanie opłata za przeglądy?

Koniec SKP? Jaka przyszłość czeka stacje kontroli pojazdów?

Stacje kontroli pojazdów są bardzo ważnym elementem w całym łańcuchu motoryzacyjnym. Od wielu lat jednak tego typu placówki funkcjonują w kryzysie i są coraz bliżej upadku. Dlaczego od 19 lat nie zmienia się stawka za badanie techniczne pojazdu? Jaka przyszłość czeka SKP? 

Blisko 300 reprezentantów Stacji Kontroli Pojazdów protestowało w Warszawie

W piątek 29 września 2023 roku blisko 300 przedstawicieli i sympatyków branży SKP spotkało się w Warszawie na ogólnopolskim proteście środowiska badań technicznych pojazdów. Powodem protestu był oczywiście brak waloryzacji stawek za badania.

Kolejny protest SKP tuż przed wyborami

Protesty przedsiębiorców związanych z branżą badań technicznych pojazdów w Polsce stały się już świecką tradycją. Tegoroczna manifestacja w Warszawie odbędzie się tego samego dnia, co rok wcześniej. Władze pozostają jednak głuche na postulaty środowiska SKP.

Co z zapowiadanymi zmianami w przeglądach? Wiemy, do kiedy na pewno nie wejdą w życie.

Ustawa, która trafia na nagłówki już od 2017 roku, ponownie została odłożona w czasie. Zmiany obejmujące zarówno SKP jak i kierowców, zgodnie z prawem UE powinny zacząć funkcjonować najpóźniej 20 maja 2018 roku. Od tej pory projekt ustawy trafiał do Komisji Sejmowej, a następnie zostawał porzucony kilka razy. Tak też stało się tym razem. Zmian […]

Stacje Kontroli Pojazdów pod ścianą

W życiu są pewne trzy rzeczy: śmierć, podatki i wysokość opłaty za badania techniczne pojazdów na polskich SKP. Ta ostatnia nie zmieniła się już od ponad 19 lat i powoli wchodzi do katalogu opłat, które w Polsce najwytrwalej bronią się przed podwyżkami. Gdy weźmiemy pod uwagę to, iż pobierana jest przez przedsiębiorców, którzy jak wszyscy […]