Menu

SKP

MotoFocus TV: Chcą podnieść opłatę za przeglądy aut o 85%. Dlaczego?

Czy środowisko stacji kontroli pojazdów przygotowuje kolejny PROTEST? Czy czeka nas znaczna podwyżka opłat za badania techniczne? Dlaczego obecna stawka nie zmienia się od 19 lat? Czy system badań technicznych w Polsce potrzebuje reform? Odpowiedzi na te i inne pytania w nowym odcinku MotoFocus TV. Gościem Witolda Hańczki był Marcin Barankiewicz, Prezes Polskiej Izby Stacji […]

XVII Konferencja Stacje Kontroli Pojazdów 2023 – zapowiedź

Pod koniec maja odbędzie się kolejna edycja konferencji szkoleniowej „Stacje Kontroli Pojazdów – 2023″, organizowanej przez Polską Izbę Stacji Kontroli Pojazdów (PISKP). Wydarzenie po raz kolejny odbędzie się w Zakopanem.

Zniesienie opłaty ewidencyjnej za przegląd – czy będzie taniej?

Rząd przymierza się do zniesienia opłaty ewidencyjnej, pobieranej m.in. przy rejestracji pojazdów czy przeprowadzaniu badania technicznego. Czy przyjęty niedawno projekt ustawy pozwoli kierowcom zaoszczędzić i jak przełoży się na pracę stacji kontroli pojazdów?

Kwietniowy protest właścicieli stacji kontroli pojazdów. Tego dnia nie będzie przeglądów.

Właściciele warszawskich stacji kontroli pojazdów powzięli decyzję o zorganizowaniu protestu. W dniu jego odbywania się, badania techniczne nie będą wykonywane. Powodem strajku jest oczywiście wieloletni brak waloryzacji stawek za badania.

Nowy rok 2023 na SKP – czas na zmiany w przeglądach technicznych pojazdów

Początek każdego kolejnego roku to czas, gdy kierowcy spodziewają się zmian dotyczących zasad przeprowadzania obowiązkowych badań technicznych pojazdów. Rok 2023 to kolejna „data graniczna” dla wprowadzenia planowanych przez ministerstwo zmian na SKP. Nie wejdą jednak one w życie od stycznia.

Stacje Kontroli Pojazdów organizują protest – branży grozi bankructwo

29 września 2022 r. mija 18 rocznica opublikowania rozporządzenia określającego wysokość opłat za badania techniczne. Przez ten czas opłaty nigdy nie były waloryzowane. Dokładnie w tym dniu zostanie zorganizowany protest SKP, który ma zwrócić uwagę na problem braku podniesienia opłat za badania techniczne pojazdów.

Projekt dotyczący stacji kontroli pojazdów trafił do Sejmu

Rządowy projekt zmiany ustawy Prawo o ruchu drogowym, w zakresie badań technicznych pojazdów, trafił do Sejmu. System badań w Polsce zostanie dostosowany do przepisów Unii Europejskiej, a nieprawidłowości w jego funkcjonowaniu będą ograniczone – zapowiada Ministerstwo Infrastruktury.

Opłaty bez zmian, SKP pod kreską

Opłatą, której nasze rządy najwytrwalej bronią przed podwyżkami, jest ta wnoszona w stacjach kontroli pojazdów za okresowe badania techniczne. Jej wysokość nie zmieniła się od 18 lat! SKP działają już więc na granicy rentowności i grozi nam, że niedługo nie będzie miał kto badać stanu technicznego samochodów – alarmują Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów i […]

Kontrola systemu eCall podczas przeglądu na SKP – plan Ministerstwa jest nierealny

Ministerstwo Infrastruktury przygotowało projekt zmian w przepisach dotyczących badań technicznych pojazdów, który został przekazany do konsultacji społecznych. Znajduje się w nim m.in. nowy obowiązek dla stacji kontroli pojazdów, polegający na kontroli poprawności działania systemu eCall. Wprowadzenie tego zapisu w życie wydaje się jednak wysoce nieprawdopodobne.

XVI Konferencja Stacje Kontroli Pojazdów 2022 już za kilka dni. Poznaj program wydarzenia.

Po trzech latach przerwy wraca największa konferencja branży badań technicznych pojazdów w Polsce. Znany jest już jej szczegółowy program.