Menu

SKP

Bez zmian w przeglądach technicznych samochodów

Nie dojdą do skutku szeroko omawiane plany zmian w przeprowadzaniu przeglądów samochodowych. Na pewno w najbliższym czasie, ponieważ Ministerstwo Infrastruktury nie zdążyło ich wdrożyć na czas, w związku z czym mogą nas czekać konsekwencje ze strony Unii Europejskiej.

XIV Konferencja SKP już wkrótce – sprawdź program

Znamy program XIV Konferencji „Stacje Kontroli Pojazdów – 2018”. Będzie to już czternasta edycja tego wydarzenia.

„Wreszcie coś zaczęło się dziać”- wywiad z Leszkiem Turkiem, prezesem PISKP

W naszym kraju rozpoczęła się gruntowna przemiana systemu wykonywania przeglądów pojazdów. Kwestie najważniejsze dla branży SKP zostaną wkrótce omówione na XIV branżowej konferencji, która odbędzie się pod koniec maja w Ustce. Rozmawiamy z Leszkiem Turkiem, prezesem Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów.

Już wkrótce XIV Konferencja „Stacje Kontroli Pojazdów – 2018”

Konferencja  „Stacje Kontroli Pojazdów” tym razem odbędzie się w Ustce. To już czternasta edycja tego wydarzenia.

Kolejne zmiany w przeglądach samochodów?

Kierowcy jeszcze nie zdążyli przyzwyczaić się do zmian dotyczących obowiązkowych przeglądów w ich autach, a wygląda na to, że czeka ich kolejna nowość. Tym razem będzie ona dotyczyła nowych stawek za wykonanie badania technicznego. 

5 lat więzienia za cofnięcie licznika. Rząd poluje na nieuczciwych handlarzy.

W Ministerstwie Sprawiedliwości powstał projekt nowelizacji Kodeksu Karnego nakładający wysokie kary za ingerencje w stan licznika pojazdu. Czy zmiana ma szansę powstrzymać plagę nękającą polski rynek samochodów używanych?

Po 13 listopada przeglądy na nowych zasadach

Już za kilka dni wejdą w życie nowe przepisy dotyczące funkcjonowania Stacji Kontroli Pojazdów. Zmiany mają poprawić skuteczność i uczciwość wykonywanych przeglądów.

„Jak zwykle prawo jest tworzone w pośpiechu” – wywiad z Leszkiem Turkiem z PISKP

Już za miesiąc odbędzie się trzynasta konferencja Stacje Kontroli Pojazdów. Z tej okazji zapytaliśmy Leszka Turka, prezesa PISKP o to, co dzieje się w branży zajmującej się sprawdzaniem stanu technicznego pojazdów i jakie sprawy zostaną poruszone podczas spotkania jej przedstawicieli.

Znamy termin konferencji Stacje Kontroli Pojazdów – 2017

Tegoroczna Konferencja szkoleniowa „Stacje Kontroli Pojazdów – 2017″ będzie już trzynastą edycją tego wydarzenia. Odbędzie się pod hasłem: „Nowe regulacje – co się zmienia”.