Menu

SKP

Co grozi za brak przeglądu technicznego pojazdu?

Zmiany przepisów związanych z badaniem technicznym pojazdów w Polsce są procedowane bardzo powoli, a w ubiegłym roku utknęły wręcz w martwym punkcie. Oznacza to, że wciąż nie wiadomo kiedy można spodziewać się nowych kar za jazdę bez ważnego badania technicznego pojazdu.

SKP potrzebuje ewolucji, a nie rewolucji – wywiad z Leszkiem Turkiem, prezesem PISKP

Pod koniec maja odbędzie się XV Konferencja Stacje Kontroli Pojazdów, tym razem organizowana pod hasłem „Nowe technologie w SKP”. Z tej okazji postanowiliśmy zadać kilka pytań o aktualny stan systemu badań technicznych w Polsce Leszkowi Turkowi, prezesowi Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów.

XV Konferencja Stacje Kontroli Pojazdów 2019 – zapowiedź

Jubileuszowa, XV Konferencja Stacje Kontroli Pojazdów zostanie zorganizowana pod hasłem „Nowe technologie w SKP”. Wzorem ubiegłorocznej edycji, wydarzenie odbędzie się w hotelu Grand Lubicz w Ustce.

Alfred Franke i Robert Kierzek zapraszają na Kongres

Przed nami XIII Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego. Wydarzenie odbędzie się już w dniach 7-8 listopada w Warszawie w Hotelu Sound Garden.

Proponowanych zmian w badaniu DPF nie da się wcielić w życie

Temat filtrów DPF po raz kolejny stał się bardzo głośny. Nagłówki artykułów straszą kolejnymi zmianami i jeszcze bardziej drobiazgowymi kontrolami. Niewiele jednak wskazuje na to, że dojdzie do reform proponowanych przez Ministerstwo Infrastruktury.

Relacja z XIV Konferencji Stacje Kontroli Pojazdów – 2018

Tym razem w nadmorskiej Ustce odbyła się coroczna konferencja „Stacje Kontroli Pojazdów”, organizowana przez Polską Izbę Stacji Kontroli Pojazdów.

Bez zmian w przeglądach technicznych samochodów

Nie dojdą do skutku szeroko omawiane plany zmian w przeprowadzaniu przeglądów samochodowych. Na pewno w najbliższym czasie, ponieważ Ministerstwo Infrastruktury nie zdążyło ich wdrożyć na czas, w związku z czym mogą nas czekać konsekwencje ze strony Unii Europejskiej.

XIV Konferencja SKP już wkrótce – sprawdź program

Znamy program XIV Konferencji „Stacje Kontroli Pojazdów – 2018”. Będzie to już czternasta edycja tego wydarzenia.

„Wreszcie coś zaczęło się dziać”- wywiad z Leszkiem Turkiem, prezesem PISKP

W naszym kraju rozpoczęła się gruntowna przemiana systemu wykonywania przeglądów pojazdów. Kwestie najważniejsze dla branży SKP zostaną wkrótce omówione na XIV branżowej konferencji, która odbędzie się pod koniec maja w Ustce. Rozmawiamy z Leszkiem Turkiem, prezesem Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów.

Już wkrótce XIV Konferencja „Stacje Kontroli Pojazdów – 2018”

Konferencja  „Stacje Kontroli Pojazdów” tym razem odbędzie się w Ustce. To już czternasta edycja tego wydarzenia.