GITD kupuje 16 mobilnych jednostek diagnostycznych

11 stycznia 2021, 15:35

Po trzech latach starań, firma WSOP wygrała przetarg na dostawę 16 mobilnych jednostek diagnostycznych CERTUS dla Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Realizacja całości zlecenia potrwa do końca 2022 roku.

Podpisany właśnie kontrakt z GITD to największe zlecenie (pod względem wartości) w historii WSOP. Jest to równocześnie już drugie zamówienie, które firma realizuje dla Inspekcji Transportu Drogowego. Pod koniec 2018 roku WSOP dostarczyła dla śląskiego inspektoratu pierwszą mobilną stację diagnostyczną.

– Cieszymy się, że udało nam się wygrać kolejny przetarg na wykonanie tak dużego zlecenia. Jesteśmy dumni również z tego powodu, że w większości realizować je będą polskie firmy. Mamy wystarczający potencjał i doświadczenie, aby w kooperacji z innymi polskimi firmami wykonywać takie zlecenia wzmacniając w ten sposób krajową gospodarkę – podkreślił prezes zarządu WSOP, Jarosław Cichoń. – Mobilne jednostki diagnostyczne będą „szyte na miarę”, ponieważ ich funkcjonalność zostanie dostosowana do wymogów i zakresu działalności ITD. Najpierw zaprojektujemy, a następnie dostarczymy GITD gotowy prototyp, który przejdzie testy pod okiem ekspertów ITD. Dopiero po jego zatwierdzeniu kolejne 15 sztuk trafi do końcowej produkcji.

Na korzyść stosowania mobilnej jednostki diagnostycznej przemawia łatwość jej transportu, ponieważ zostanie ona zabudowana na tak zwanej „małej” ciężarówce o d.m.c. 18t. Rozładunek i przygotowanie do pracy mobilnej linii diagnostycznej potrwa zaledwie 15-20 minut. Stacja będzie mogła pracować na niewielkiej powierzchni, co z kolei znacząco poszerza listę możliwych do wykorzystania miejsc kontroli. Zastosowane rozwiązania konstrukcyjne mają umożliwić przeprowadzenie badania dwukierunkowo, bez względu na to, z której strony wjedzie na nią badany pojazd. Inspektor będzie miał możliwość bieżącego odczytu badanych parametrów, a oprogramowanie zapewni również archiwizację wyników pomiarów. Linia diagnostyczna i jej otoczenie mają być stale monitorowane, a przebieg kontroli rejestrowany. MLD posiadać będzie wszystkie funkcje linii CERTUS przeznaczonej dla okręgowej SKP, a tym samym umożliwi badanie niemal wszystkich typów pojazdów poruszających się pod drogach publicznych.

Kontrakt dla GITD firma WSOP realizować będzie w konsorcjum z firmą Gibas Service Center, która odpowiada za dostarczenie dedykowanych pojazdów ciężarowych IVECO przewożących mobilne stacje oraz z podwykonawcą specjalizującym się w zabudowach nadwozi. Umowa zakłada również przeprowadzenie szkoleń diagnostycznych dla inspektorów z zakresu prowadzenia badań technicznych pojazdów.

Koszt zakupu mobilnych jednostek diagnostycznych oraz szkoleń wyniesie ponad 30 mln zł. Realizacja zlecenia potrwa około 2 lata (do końca 2022 roku).

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Bernd, 29 stycznia 2021, 18:59 0 0

You Won't Want To Miss This! 50 pcs medical surgical masks only $1.99 and N95 Mask $1.79 each.

Special Offer for the next 48 Hours ONLY! Get yours here: pharmacyusa.online

Thank You,

GITD kupuje 16 mobilnych jednostek diagnostycznych - MotoFocus.pl

Odpowiedz

Ambrose, 6 marca 2021, 2:48 0 0

Hi there

Buy all styles of Ray-Ban Sunglasses only 19.99 dollars. If interested, please visit our site: framesoutlet.online


The Best,

GITD kupuje 16 mobilnych jednostek diagnostycznych - MotoFocus.pl

Odpowiedz