Wstrzymanie egzaminów na diagnostów. Projekt zmiany terminów.

20 kwietnia 2020, 10:35

W związku ze stanem epidemii w naszym kraju, wywołanym koronawirusem, Ministerstwo Infrastruktury zadecydowało o zmianie terminów kolejnych egzaminów dla kandydatów na diagnostów i diagnostów, którzy chcieli uzupełnić swoje uprawnienia. Zaległe egzaminy miałyby odbyć się po odwołaniu stanu epidemii.

Projekt rozporządzenia Ministra Infrastruktury zmieniającego rozporządzenie w sprawie szkolenia i egzaminowania diagnostów oraz wzorów dokumentów z tym związanych pojawił się przed weekendem na stronie Rządowego Centrum Legislacji. Jako uzasadnienie wniosku oczywiście w pierwszej kolejności podaje się troskę o bezpieczeństwo i zdrowie wszystkich uczestników egzaminów, a także członków komisji egzaminacyjnej i osób prowadzących stacje kontroli pojazdów. Na tę chwilę dyrektor Transportowego Dozoru Technicznego odwołał wszystkie egzaminy zaplanowane na kwiecień.

Zgodnie z wnioskiem zasadne byłoby wydłużenie terminów egzaminów do 60 dni od ustania stanu zagrożenia epidemicznego lub epidemii. Wszystkie osoby będące w trakcie zdawania egzaminów lub które zostały do nich zakwalifikowane, zostaną zawiadomione przez Dyrektora TDT o wyznaczeniu nowego terminu. Przedłużenie terminów o 60 dni uwzględnia również potencjalne losowe przypadki kandydatów na diagnostów, którzy z różnych powodów powiązanych ze stanem epidemii, nie będą mogli przystąpić do egzaminu przed komisją egzaminacyjną oraz logistyczne możliwości zorganizowania znacząco większej liczby egzaminów w wyznaczonym terminie.

W związku z dużym interesem państwa związanym z powyższą sytuacją, termin na zgłaszanie ewentualnych poprawek do projektu został skrócony do 4 dni. W związku z tym, zmiany mogą wejść w życie już w tym tygodniu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!