XVII Konferencja Stacje Kontroli Pojazdów 2023 – zapowiedź

27 kwietnia 2023, 9:08

Pod koniec maja odbędzie się kolejna edycja konferencji szkoleniowej „Stacje Kontroli Pojazdów – 2023″, organizowanej przez Polską Izbę Stacji Kontroli Pojazdów (PISKP). Wydarzenie po raz kolejny odbędzie się w Zakopanem.

Konferencja Stacje Kontroli Pojazdów 2023 – program

Konferencja odbędzie się w dniach 24-26 maja 2023 roku w Bachleda Hotel Kasprowy w Zakopanem. Stolica Tatr będzie gościła uczestników konferencji już po raz 11-ty.

Tegoroczne hasło konferencji: „SKP na krawędzi – jaka przyszłość czeka branżę?”, jest nawiązaniem do trudnej sytuacji ekonomicznej wielu stacji, w kontekście wieloletniego braku rewaloryzacji stawek za badania techniczne. W ostatnim czasie organizowane są protesty branży SKP, których celem jest zmotywowanie ustawodawców do podjęcia prac nad podniesieniem stawek. Podczas konferencji omówione zostaną przygotowania do ogólnopolskiego protestu SKP.

Zamrożone od 19 lat opłaty nie będą oczywiście jedynym tematem, omawianym podczas konferencji. Na liście poruszanych zagadnień znajdą się także m.in. emisja zanieczyszczeń motoryzacyjnych w świetle przepisów UE, stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym na przestrzeni lat, zmiany wynikające z ostatnich nowelizacji warunków technicznych pojazdów oraz zmiany procedury badań czy aktualny stan CEP 2.0.

Jak co roku, konferencji będą towarzyszyły stoiska dostawców wyposażenia SKP, prezentujących najnowsze rozwiązania techniczne zastosowane w urządzeniach służących do przeprowadzania badań technicznych.

Szczegółowy program konferencji można pobrać TUTAJ.

Już wkrótce wyemitujemy kolejny odcinek naszego programu MotoFocus TV, którego gościem był prezes Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów, Marcin Barankiewicz. Rozmowa dotyczyła m.in. aktualnych problemów branży, które zostaną poruszone w czasie majowej konferencji.

Aktualizacja:

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!