Kolejny protest SKP tuż przed wyborami

1 września 2023, 14:32

Protesty przedsiębiorców związanych z branżą badań technicznych pojazdów w Polsce stały się już świecką tradycją. Tegoroczna manifestacja w Warszawie odbędzie się tego samego dnia, co rok wcześniej. Władze pozostają jednak głuche na postulaty środowiska SKP.

We wrześniu, dwa tygodnie przed wyborami, a konkretnie 29 września, w Warszawie odbędzie się protest centralny branży badań technicznych pojazdów. Będzie to już 19 rocznica ogłoszenia rozporządzenia w sprawie wysokości opłat za badania.

Nikt nie kwestionuje zasadności postulatów o potrzebie waloryzacji opłat za badania. Nikt też nie kwestionuje argumentów merytorycznych, które za tym przemawiają. Brak jest woli politycznej, czy też odwagi i odpowiedzialności, żeby te zmiany nastąpiły. Polityków nie przekonuje nawet to, że stale rosnące koszty powodują, że sytuacja przedsiębiorców staje się coraz trudniejsza. Stacje przestają być rentowne i część przedsiębiorców zmuszona jest je zamykać. Dalsze zamrożenie wysokości opłat za badania spowoduje, że z powodów ekonomicznych zamykane będą kolejne stacje. Liczymy na Państwa liczne przybycie! Niezależnie która opcja polityczna wygra wybory w październiku, musimy pokazać, że branża SKP nie może już dłużej czekać. Brak waloryzacji, brak działań polityków, doprowadzi tą branżę do upadku. – czytamy w komunikacie organizatorów protestu.

Organizator protestu, czyli Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, przygotował już plakaty na temat protestu. Można je będzie zamawiać w biurze Izby. Organizacja apeluje także, żeby przedsiębiorcy zawieszali na swoich skp flagi. Zamiar udziału w proteście można zgłaszać poprzez stronę internetową PISKP.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Robi, 7 września 2023, 10:34 1 0

Niezła paranoja, za przegląd drukarki fiskalnej na SKP płacę 150,- netto plus koszty przyjazdu serwisanta. Podłubie 3 minuty, wydrukuje raport i po sprawie - żadnych, urządzeń, budynku czy terenu nie potrzebuje i inkasuje 150,- netto :) - i jak to się ma do badania za 98,- samochodu?

Odpowiedz

TEDI, 5 października 2023, 16:30 0 0

Kalibracja analizatora podrożała tylko w tym roku o 100% z 240 na 480 zł netto, tak samo bzdurny przyrząd do pompowania opon do tego legalizacja i tak dalej, tyle tylko że te instytucje nie konkurują w dziki sposób ze sobą, czyli SKP to dalej bardzo dobry biznes!!!!

Odpowiedz