Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
10:11 Jak dobierać płyn katalityczny? Pytamy eksperta. 03.07 Castrol EDGE to najbardziej zaawansowana linia olejów silnikowych firmy 03.07 Systemy pompy ciepła, wymiana sprężarki i płukanie układu 03.07 Warsztaty muszą pilnie zdobyć ten certyfikat! Czym jest SERMI i jakie zmiany wprowadzi? 03.07 Weź udział w tworzeniu raportu o warsztatach – ankieta

Organizacje branżowe

Motoryzacja zwalnia choć rusza… [pobierz raport]

Kolejny raport przygotowany przez SDCM wraz z firmą MotoFocus.pl nie pozostawia złudzeń. Sytuacja w branży motoryzacyjnej jest zła. Firmy zmagają się z ekonomicznymi skutkami pandemii koronawirusa, a sytuacji nie poprawiają nawet plany stopniowego odmrażania gospodarki.

Koronakryzys w warsztacie

Nikt zapewne nie ma wątpliwości, że świat, gdy poradzimy sobie z koronawirusem, nie będzie już taki jak dawniej. Ale czy ktoś wie jaki? Czeka nas wiele zmian. Niektóre firmy znikną z rynku, inne będą musiały dokonać reorganizacji, by lepiej przygotować się na przyszłe zawirowania. Jak „po koronawirusie” będzie wyglądała motoryzacja?

Sprzedaż opon w pierwszym kwartale 2020 roku

Według Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO), na podstawie danych Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Opon i Gumy (ETRMA), w pierwszym kwartale 2020 roku producenci i importerzy opon w Polsce odnotowali spadek sprzedaży we wszystkich segmentach opon, oprócz przemysłowych – gdzie wolumen sprzedaży wzrósł o 6%.

Motoryzacja myśli o wyjściu z koronakryzysu

Motoryzacja to jedna z branż, które szczególnie ucierpiały na kryzysie wywołanym pandemią koronawirusa. Dlatego ważne jest by już teraz myśleć o skoordynowanych działaniach, które pozwolą firmom z całego łańcucha dostaw przezwyciężyć trudności.

Czy w trakcie pandemii można wymieniać opony? Jest odpowiedź Ministerstwa.

W ostatnich dniach w całej Polsce zdarzały się przypadki karania mandatami przez policję osób, udających się na sezonową wymianę opon do warsztatu. Wygląda na to, że problem nie będzie się już powtarzał. Odpowiedni komunikat wydało Ministerstwo Zdrowia.

Koronawirus: Czy w czasie zakazów można korzystać z warsztatów samochodowych?

W wielu naszych Czytelnikach wzbudza niepokój wprowadzona na początku miesiąca lista kolejnych restrykcji, przeciwdziałających epidemii koronawirusa. Czy odstawianie auta do warsztatu jest złamaniem zakazów? Przytaczamy opinię prawnika w tej sprawie.

Godziny tylko dla seniorów w hurtowniach części odwołane! Co z warsztatami?

Od 31 marca wszystkie sklepy i hurtownie w Polsce, w godzinach od 10 do 12 mogły być otwarte tylko dla osób po 65 roku życia. Wtorkowa nowelizacja rozporządzenia Rady Ministrów w pewnej mierze niweluje ten nakaz. To dobra wiadomość dla hurtowni części motoryzacyjnych.

Producenci i dystrybutorzy części wspomogą rozwój elektromobilności

Z początkiem roku przedstawiciele branży automotive po raz pierwszy w Polsce wybrali „Motoryzacyjne Słowo Roku” za rok 2019. Zdecydowali, że była nim „elektromobilność”. Drugie miejsce na podium zdobył „samochód elektryczny”. Widać więc, że trend, jakim jest elektromobilność zdominował dyskusje dotyczące branży motoryzacyjnej. I choć branżowym słowem bieżącego roku zostanie pewnie niestety “koronawirus”, w motoryzacji wciąż […]

Jak rozwiązać problemy likwidacji szkód?

Obecnie tematem numer jeden w Polsce i na świecie jest pandemia koronawirusa, powodująca coraz więcej ludzkich tragedii czy problemów gospodarczych. Motoryzacja, poprzez długie i skomplikowane łańcuchy dostaw, odczuwa jej skutki już od momentu, gdy wirus rozprzestrzeniał się „tylko” w Chinach. Niestety, na razie nie widać końca kłopotów spowodowanych przez COVID-19.

Koronawirus: zagrożenia w branży motoryzacyjnej – pobierz bezpłatny raport

Zachęcamy do pobrania bezpłatnego raportu na temat bieżącej sytuacji branży motoryzacyjnej w związku z pandemią koronawirusa COVID-19. Raport został przygotowany przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych.

Kategoria skupia aktualności dotyczące nadchodzących zmian prawnych pochodzące od związków, stowarzyszeń i organizacji, które zabiegają o właściwe regulacje rynku motoryzacji (np. FIGIEFA – Międzynarodowa Federacja Niezależnych Dystrybutorów Motoryzacyjnych). 

Do najbardziej znanych motoryzacyjnych organizacji branżowych zaliczamy: CLEPA, EGEA, FIGIEFA, PISKP, PZPM, PZPO, SDCM czy PSPA. Pochodzące od nich informacje pozwolą Ci przygotować się na najbliższą przyszłość oraz będą przydatnymi  wskazówkami podczas codziennej pracy w warsztacie samochodowym.