Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
22.11 Niespodziewane zmiany w “koszyku inflacyjnym” części samochodowych. Z czego wynikają? 22.11 5 typowych błędów – podczas wymiany świec zapłonowych 22.11 Za nami XIX Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego 22.11 Szkolenie online: “MAHLE – warsztat przyszłości” 21.11 Hankook kupuje koreańskiego producenta części samochodowych

Organizacje branżowe

Każda opona całoroczna jest zimówką

Co wspólnego mają opony zimowe i całoroczne? Homologację zimową. Z punktu widzenia prawa niczym się więc nie różnią. Oba typy mają symbol alpejski (płatek śniegu na tle góry) na boku – więc spełniają definicję opon dostosowanych mniej lub bardziej do zimnych temperatur i zimowych warunków. We wszystkich krajach, gdzie istnieje obowiązek jazdy na oponach zimowych, […]

Nowy olej silnikowy w ofercie YACCO

Firma YACCO wprowadziła do swojej oferty nowy olej silnikowy LUBE W 0W30. Jest to 100% syntetyczny olej typu „Mid SAPS” do silników Diesla (z lub bez filtra DPF) i benzynowych (z turbosprężarką lub bez), przeznaczony do nowych pojazdów (od Euro 4).

Nowe przepisy dotyczące przeglądów nie wejdą w życie od 1 stycznia

Rząd pracuje nad nowelizacją przepisów dotyczących badań technicznych pojazdów w Polsce. Zmiany prawdopodobnie wejdą w życie wkrótce, jednak wbrew temu, co obwieszczają coraz liczniejsze media, nie stanie się to już 1 stycznia 2021 r.

Motoryzacyjne podsumowanie roku – wyniki, nastroje, analizy

W Internecie już obecnie można załatwić sprawy, o których kilka lat temu nikomu się nie śniło. Wiele aspektów naszego życia przenosi się do sieci czy to naturalnie w wyniku oczekiwań konsumentów czy też jako konieczność dostosowania się do bieżących warunków. W tym roku w Internecie odbył się XV Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego organizowany przez […]

Green Deal i nowa polityka klimatyczna UE – dyskusja

Czy europejska motoryzacja ucierpi przez gospodarkę neutralną klimatycznie? Odpowiedzi na to pytanie postanowili poszukać uczestnicy jednej z sesji tematycznych, która odbyła się w ramach XV Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego, organizowanego przez SDCM.

Europejskie regulacje prawne dotyczące motoryzacji – rozmowa z Joanną Szychowską

Joanna Szychowska, szefowa unitu w Dyrekcji Generalnej ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP w Komisji Europejskiej, odpowiedziała na pytania Tomasza Bębna z SDCM dotyczące europejskich regulacji prawnych dotyczących motoryzacji. Rozmowa odbyła się podczas XV Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego.

Debata na temat zmian w przepisach dotyczących SKP

W trakcie XV Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego odbyła się sesja poświęcona planowanym zmianom w przepisach dotyczących okresowych przeglądów pojazdów w Polsce. Projekt zmian w dotychczasowej ustawie dotyczącej SKP skomentowali przedstawiciele strony rządowej i stowarzyszeń motoryzacyjnych.

Wyniki i nastroje warsztatów, producentów i dystrybutorów części po 3 kwartałach 2020 r.

Podczas pierwszego dnia XV Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego, organizowanego przez SDCM, przedstawione zostały wyniki najnowszych badań rynku, których celem była weryfikacja wpływu pandemii na działalność firm z branży części i napraw samochodowych. Przedstawiono także prognozy dotyczące ostatniego kwartału roku oraz analizę nastrojów konsumentów.

Zmiany w motoryzacyjnym e-commerce w dobie koronawirusa

Pandemia COVID-19 znacznie przyspieszyła transformację rynku części motoryzacyjnych. Kanały sprzedaży online stają się coraz popularniejsze, jednak czy zmiany wywołane przez wirusa będą stałe? Zapraszamy do obejrzenia dyskusji na temat rynku e-commerce, która była częścią XV Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego, organizowanego przez SDCM.

XV Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego – obejrzyj online

Już dziś, o godzinie 10.00, rozpocznie się transmisja drugiego dnia najważniejszego spotkania branży motoryzacyjnej, czyli XV Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego. Aby obejrzeć to wydarzenie online, dołącz do Strefy Biznes MotoFocus.

Kategoria skupia aktualności dotyczące nadchodzących zmian prawnych pochodzące od związków, stowarzyszeń i organizacji, które zabiegają o właściwe regulacje rynku motoryzacji (np. FIGIEFA – Międzynarodowa Federacja Niezależnych Dystrybutorów Motoryzacyjnych). 

Do najbardziej znanych motoryzacyjnych organizacji branżowych zaliczamy: CLEPA, EGEA, FIGIEFA, PISKP, PZPM, PZPO, SDCM czy PSPA. Pochodzące od nich informacje pozwolą Ci przygotować się na najbliższą przyszłość oraz będą przydatnymi  wskazówkami podczas codziennej pracy w warsztacie samochodowym.