Wyniki roczne Brembo za 2018 r.

, 5 marca 2019, 9:32

Firma Brembo zaprezentowała swoje wyniki finansowe osiągnięte w minionym roku. Według obliczeń producent systemów hamulcowych może pochwalić się przychodami 2 640 mln euro, co stanowi wzrost o 7,2% w porównaniu do roku 2017. Szczegóły poniżej.

Wyniki w porównaniu z rokiem 2017:

  • Przychody wzrosły o 7,2% do 2 640 mln EUR (+9,6% w ujęciu „like-for-like”)
  • EBITDA 19,0% do 500,9 mln EUR; EBIT 13,1% do 345,1 mln EUR
  • Zysk netto wyniósł 238,3 mln EUR
  • Nowe inwestycje wyniosły 285,6 mln EUR
  • Zadłużenie netto znacząco zmalało do 136,9 mln EUR
  • Propozycja wypłaty dywidend zwykłych w wysokości 0,22 EUR za akcję

– Zatwierdzone dziś wyniki Brembo za 2018 r. pokazują, że – pomimo dużej niepewności ciążącej na światowym przemyśle motoryzacyjnym – Grupa jest w stanie realizować swoje cele rozwojowe dzięki planowanym kompleksowo inwestycjom w technologie, wdrażanym procesom i tworzonym produktom, a przede wszystkim dzięki ludziom. Nowe ośrodki przemysłowe – w tym zakład w Nankin, który już działa i zostanie oficjalnie otwarty za niecały miesiąc – obecnie zwiększają produkcję do planowanego poziomu. To wszystko są solidne podstawy, na których rozwijamy naszą działalność, aby uważnie i z przekonaniem iść naprzód kolejny rok z rzędu, a przy tym jesteśmy świadomi tego, że wyraźnie negatywne sygnały płynące ze świata gospodarki i międzynarodowej polityki muszą stać się dla nas motorem napędowym – stwierdził Prezes (Chairman) Alberto Bombassei.

– Nasze wyniki za 2018 r. potwierdziły skuteczność planu strategicznego wzrostu, który Brembo opracowało i wdrożyło w ostatnich latach, jak również są one wynikiem konsolidacji i zrównoważonego rozwoju działalności. Dotychczasowe inwestycje oraz ciągłe innowacje produktów i procesów – wdrażanych we wszystkich krajach naszej działalności – pozwalają nam z pełną determinacją zmierzyć się ze złożonymi scenariuszami, które mają wpływ na przemysł motoryzacyjny – dodał Matteo Tiraboschi, Wiceprezes (Executive Deputy Chairman).

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!