EBOiR zabrał ćwierć miliarda, Volkswagen buduje dalej

, 17 grudnia 2015, 15:39

Mimo że Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju wstrzymał dofinansowanie w wysokości 250 mln euro, przedstawiciele Volkswagena zapewniają, że fabryka we Wrześni, w której mają powstawać nowe VW Craftery i MAN-y TGE, powstanie.

Wstrzymanie przez EBOiR dofinansowania to efekt odkrycia fałszowania wyników testów emisji spalin przez niemieckiego producenta samochodów. Przedstawiciele producenta zapewniają, że inwestycja nie jest zagrożona, podobnie jak jej finansowanie. Odbiory lakierni mają zacząć się na początku 2016 roku. Trwa też budowa hali Zakładu Zabudów Specjalnych, gdzie pojazdy będą przystosowywane do potrzeb klientów.

fot. VWFabryka, w której produkowane będą nowe VW Craftery i MAN-y TGE, będzie składała się z trzech hal: lakierni, spawalni i hali montażowej. Całkowita wartość inwestycji to 1,1 miliarda euro. Pracę znajdą tam 3 tysiące pracowników, a zakład ma opuszczać blisko 100 tys. vanów rocznie.
 

Dowiedz się więcej

Afera spalinowa: Opel potajemnie aktualizuje oprogramowanie?
Afera spalinowa: Opel potajemnie aktualizuje oprogramowanie?

Belgijska stacja VRT ujawniła, że po wybuchu afery związanej z emisją spalin w Volkswagenach, właściciele Opli Zafira Tourer z silnikami 1.6 CDTI byli zapraszani do ASO w celu aktualizacji oprogramowania silnika, by obniżyć emisję tlenków azotu. W serwisach jednak zaprzeczano, że to szkodliwe spaliny są powodem zaproszenia. Przed oddaniem pojazdu do ASO dziennikarze VRT zmierzyli […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!