Potencjał rynkowy filtrów kabinowych

, 26 marca 2014, 15:16

W ciągu ostatnich lat sektor filtrów kabinowych był jedyną gałęzią europejskiego rynku filtrów zamiennych, której roczna stopa wzrostu utrzymywała się na poziomie ponad 10 proc. Obecnie 97 spośród 100 samochodów sprzedawanych w Europie jest standardowo wyposażonych w filtr kabinowy.

W 2011 roku we Francji sprzedano łącznie 3,3 miliona filtrów kabinowych, według danych GiPA. Do 2013 roku liczba ta wzrosła do 4,4 miliona sztuk i spodziewany jest dalszy wzrost sprzedaży w kolejnych latach. W 2011 roku niezależny rynek części zamiennych stanowił tam 42 proc. łącznej sprzedaży filtrów kabinowych. Odsetek ten nieprzerwanie rośnie i zgodnie z prognozami w 2016 r. ma przekroczyć 50 proc.

W związku z tym, że filtry kabinowe stanowią obecnie element standardowego wyposażenia niemal każdego nowego samochodu, sprzedaż na rynku części zamiennych będzie w dalszym ciągu rosła znacznie bardziej dynamicznie niż sprzedaż na pierwszy montaż.

– „Rosnąca świadomość zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem środowiska oraz korzyści dla zdrowia wynikających z częstej zmiany filtrów powodują, że zapotrzebowanie na filtry kabinowe jest coraz większe.” – tłumaczy Andrea Taschini, Dyrektor Zarządzający Sogefi Aftermarket Business Unit.

Lista produktów Sogefi Aftermarket obejmuje prawie 300 referencji filtrów kabinowych, z których aż 50 zostało wprowadzonych do oferty w 2013 r. Części te pokrywają w 95 proc. zapotrzebowanie europejskiego parku samochodowego. Pod markami Fram, CoopersFiaam i Purflux firma oferuje dwa rodzaje filtrów na rynek części zamiennych.

Dowiedz się więcej

Sogefi Dostawcą Roku General Motors
Sogefi Dostawcą Roku General Motors

General Motors przyznał firmie Sogefi nagrodę „Dostawca Roku 2013” za układy dolotowe powietrza. W uzasadnieniu przyznania tytułu zaznaczono dokonania firmy Sogefi w zakresie innowacji oraz jakości produktów i obsługi. Nagrody, które rozdano po raz 22., są zarezerwowane dla dostawców gwarantujących innowacyjne technologie, wysoką jakość i poziom obsługi oraz konkurencyjne rozwiązania. Takie uznanie uzyskuje mniej niż […]

W tych samochodach znajdziesz części Sogefi
W tych samochodach znajdziesz części Sogefi

Części Sogefi są obecnie montowane w ośmiu na dziesięć najlepiej sprzedających się samochodach. Firma podpisała niedawno kontrakt na części do nowej generacji Volkswagena Polo. W naszej galerii prezentujemy najpopularniejsze pojazdy, w których pracują podzespoły Sogefi. Według rankingu najpopularniejszych samochodów firmy IHS, Sogefi niezmiennie pozostaje wysoko cenionym dostawcą części dla europejskiego przemysłu motoryzacyjnego, o czym świadczy […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!