TRW najpopularniejsza na rynkach Chin i Rosji

, 6 grudnia 2012, 15:32

Firma TRW Automotive Aftermarket osiągnęła najlepsze wyniki wśród dostawców systemów i technologii ,,Corner Module” (hamulce, układy kierownicze i zawieszenia) w ankietach popularności marki na kluczowych rynkach BRIC – w Chinach i Rosji.

TRW popularne na największych rynkach BRIC

TRW BRICPrzeprowadzone w Chinach badania GiPA, porównujące dane zebrane od dystrybutorów w latach 2008-2010, sklasyfikowały program układów kierowniczych i zawieszeń TRW jako najbardziej rozpoznawalny przez klientów, tuż przed klockami hamulcowymi tej marki. Ponadto, TRW zostało wybrane najbardziej popularną marką części samochodowych przez wiodący magazyn handlowy ,,Automobile & Parts” w latach 2009 i 2011, a w latach 2010 i 2011 znalazło się w dziesiątce najlepszych marek w branży w rankingu The Automotive Parts Suppliers Industry Federation of China – chińskiej federacji skupiającej dostawców części samochodowych.

Tymczasem na rozwijającym się rosyjskim rynku, na którym TRW odnotowało w ciągu ostatnich kilku lat gwałtowny, ponad 300-procentowy wzrost, firma została wybrana numerem jeden roku 2012 wśród producentów układów hamulcowych przez czytelników wiodącego magazynu branżowego ,,Magazine Avtokomponenty”. Wyniki pochodzą z sondażu, porównującego produkty trzydziestu światowych dostawców w zakresie: specyfikacji technicznych, nowatorskich rozwiązań, użytych materiałów, produkcji i przewagi nad konkurencją.

W 2011 roku, globalne statystyki sklasyfikowały Rosję jako siódmy największy rynek pod względem liczby dokonanych rejestracji nowych samochodów, z parkiem pojazdów bliskim 25 milionów samochodów różnego pochodzenia i grupy wiekowej. W Europie, Rosja zajmuje drugie po Niemczech miejsce pod względem liczby nowych samochodów.

Kraje BRIC należą zarówno do największych jak i najszybciej rozwijających się wschodzących gospodarek rynkowych. Liczą one prawie trzy miliardy ludzi, czyli prawie połowę całej populacji świata. Szacuje się, że do 2020 roku, wszystkie kraje BRIC należeć będą do pierwszej 10 największych gospodarek światowych, pod przywództwem Chin, które według prognoz gospodarczych, w latach 2030 i 2050 staną się największą gospodarką na świecie. Dalsze doniesienia ukazują, że w roku 2011, globalny park pojazdów przekroczył liczbę miliarda. I ten wzrost najwyraźniej spotęgowany został przez Chiny, gdzie liczba pojazdów zwiększyła się o 27,5 %, niemal połowę wartości wzrostu na świecie, podnosząc chiński park pojazdów do liczby 78 milionów.

Produkcja i inżynieria TRW sięgnęły regionu Azji-Pacyfiku z chwilą uruchomienia pierwszej placówki w Johor Bahru, w Malezji w 1981. Na dzień dzisiejszy, TRW zaopatruje klientów produkując pełną gamę oryginalnego wyposażenia i części zamiennych w 26 placówkach rozmieszczonych na terenie Japonii, Korei, Malezji, Tajlandii i Indii oraz zatrudnia ponad 4900 osób. Siedziba azjatyckiego oddziału firmy mieści się w Szanghaju. W samych Chinach, TRW posiada 21 placówek zajmujących się inżynierią i produkcją, gdzie zatrudnionych jest łącznie 4000 osób.

Dowiedz się więcej

TRW opracuje elektroniczny klakson samochodowy
TRW opracuje elektroniczny klakson samochodowy

Czy klasyczny klakson montowany od lat w samochodach to już przeżytek? Wiele wskazuje na to, że tak. TRW prowadzi prace nad konstrukcją elektronicznego klaksonu samochodowego. Na czym polega jego innowacyjność? TRW wprowadzi elektroniczny klakson w 2014 r. Elektroniczny klakson (EHS – Eltectronic Horn System) będzie aktywowany poprzez dotknięcie obszaru przewodzącego na pokrywie poduszki powietrznej kierownicy. […]

TRW wspiera rynek części zamiennych w walce z podróbkami
TRW wspiera rynek części zamiennych w walce z podróbkami

Ponad 85 procent produktów TRW, które zostały dostarczone przez firmę w 2011 roku, posiada obecnie unikalny kod 2D na etykiecie opakowania produktu, co pomaga w walce z handlem podróbkami. Po zeskanowaniu kodu możliwe jest sprawdzenie pochodzenia i wiarygodności każdego produktu, dzięki czemu klienci TRW Automotive Aftermarket mogą mieć pełne zaufanie co do najwyższej jakości części […]

Adaptacyjne boczne poduszki powietrzne TRW
Adaptacyjne boczne poduszki powietrzne TRW

TRW Automotive Holdings Corp zaprezentował nową technologię adaptacyjnej bocznej poduszki powietrznej, wyposażonej w specjalny zawór, przyczyniający się do zwiększenia bezpieczeństwa pasażerów w trakcie różnego rodzaju kolizji. TRW wprowadza innowacyjne poduszki powietrzne Badania nad adaptacyjnymi technologiami bezpieczeństwa dla pasażerów trwają w TRW już od ponad 10 lat – od wprowadzenia dwustopniowych układów napełniających poduszki. Nowoczesne mechanizmy […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!