Nowości Brembo na targach w Genewie

, 12 marca 2019, 11:29

Na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym w Genewie firma Brembo zaprezentowała kilka nowości wprowadzonych do swojej oferty. 

Jedną z nowości są zaciski hamulcowe z wzorami inspirowanymi światem mody, designu i stylu – miłośnicy nietuzinkowych części samochodowych mogą wybierać pomiędzy wzorem kamuflażu, angielską kratą lub zdecydować się na zacisk pokryty brokatem lub aktualnie obowiązującym kolorem roku. Dostępne są też wzory geometryczne oraz fluoroscencyjne, a także inspirowane sztuką uliczną.

Na targach w Genewie ma swoją premierę również druga generacja dwuczęściowych pływających tarcz hamulcowych dual-cast wykonanych z żeliwa i aluminium. Względem poprzedniego modelu w konstrukcji poprawiona została wentylacja, przez co zmniejszono temperaturę pracy. Dodatkowo osiągnięto wagę zmniejszoną o 20% w porównaniu do wersji poprzedzającej.

Zaprezentowana została także rozszerzona gama lekkich tarcz hamulcowych dla samochodów o wysokich osiągach. Nowe rozwiązanie posiada większy rozmiar (395x36mm) i według producentów jest w stanie zagwarantować lepsze odprowadzanie ciepła powstającego podczas hamowania. Tarcze zbudowane są z żeliwa i stali, jednak w porównaniu do wersji poprzedniej, konstruktorom udało się zmniejszyć ich wagę o około 10-15%.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!