Nokian buduje pierwszą fabrykę w USA

, 8 marca 2019, 15:20

Trwa budowa pierwszej fabryki Nokian Tyres w Ameryce Północnej. Prace przebiegają zgodnie z planem, a produkcja opon do zastosowań komercyjnych ma rozpocząć się w roku 2020.

Elewacja hali produkcyjnej i obiektu mieszczącego miksery do mieszanek gumowych są już prawie ukończone. Obecnie trwa instalacja technologii przemysłowych najwyższej klasy. Ze względu na duży stopień automatyzacji, fabryka opon w Dayton będzie jednym z najbardziej zaawansowanych obiektów tego typu na świecie.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z tempa w jakim postępują prace. Będziemy kontynuować nasze wysiłki, aby budowa została ukończona zgodnie z planem – mówi David Korda, Facility Design and Construction Manager w Nokian Tyres. – Realizacja tego projektu we współpracy z tak wieloma wspaniałymi partnerami jest dla nas prawdziwym przywilejem – dodaje.

Na terenie wartego 360 milionów dolarów obiektu o powierzchni 830 000 stóp kwadratowych produkowane będą opony na potrzeby klientów ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Dzięki nowej fabryce, firma będzie mogła zdwoić wysiłki na rzecz tworzenia bezpiecznych produktów i wdrażania zrównoważonych procesów. Około 200 robotników pracuje codziennie na placu budowy pierwszej w Ameryce Płn. fabryki Nokian Tyres wspierając jednocześnie lokalną gospodarkę.

Obiekt w Dayton będzie dla Nokian Tyres kolejnym krokiem w stronę osiągnięcia celu jakim jest podwojenie sprzedaży na terenie Ameryki Płn. do roku 2023. Nowa fabryka będzie specjalizować się w produkcji całorocznych opon przeznaczonych głównie do samochodów osobowych i lekkich pojazdów ciężarowych typowych dla terenu Ameryki Płn. Poprzez zwiększenie pojemności magazynowej i możliwości produkcyjnych firmy nowy zakład pozwoli na zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na rynku północnoamerykańskim. Oprócz produkcji czterech milionów opon rocznie nowy obiekt umożliwi także przechowywanie 600 000 opon w znajdującym się na miejscu centrum dystrybucyjnym.

W lutym bieżącego roku rozpoczęła się pierwsza tura rekrutacji do pracy w powstającej jeszcze fabryce. Firma planuje zatrudnić na początku około 50 pracowników i dalsze 150 do końca roku. Członkowie zespołów przejdą serię szkoleń zarówno na terenie nowego obiektu jak i w zakładach produkcyjnych Nokian Tyres w Europie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!