Film Inter Cars z nominacją w Cannes

, 22 sierpnia 2017, 12:00

Film grupy kapitałowej Inter Cars – „ILS Europejskie Centrum Logistyki” – został nominowany w prestiżowym konkursie Cannes Corporate Media & TV Awards. Twórcy filmu mają szansę dostać jedną z głównych nagród w swojej kategorii.

Corporate Media & TV Awards to jeden z największych na świecie festiwali filmów korporacyjnych. To tam najlepsze produkcje zdobywają nagrody: złotego, srebrnego i czarnego Delfina w poszczególnych kategoriach. Zdobywca Grand Prix otrzymuje Białego Delfina z Cannes. Impreza organizowana jest co roku, a tegoroczna edycja jest już 8. odsłoną tego wydarzenia.

Jednym z wyróżnionych filmów został materiał przygotowany dla grupy Inter Cars prezentujący etapy budowy największej inwestycji firmy – Europejskiego Centrum Logistyki i Rozwoju ILS. Nominowany film to ponad 3 lata podążania obiektywem za poszczególnymi etapami budowy i zaangażowanie od momentu wbicia pierwszej łopaty. Timelapse’y i hyperlapse’y opowiadają historie inwestycji począwszy od wznoszenia słupów, przez konstrukcję dachu, wylewanie podłogi, aż po montaż najnowocześniejszej automatyki i konstrukcji magazynowej. Film powstawał przez około 30 dni zdjęciowych z czterech kamer skoncentrowanych na najważniejszych momentach wznoszącego się obiektu na przestrzeni około 36 miesięcy. Najdłuższy z kilku statycznych timelapsów przez trzy miesiące rejestrował poklatkowo budowę unikalnego na skalę europejską sortera na antresoli.

Centrum ILS zostało otwarte w Zakroczymiu w maju 2017 r. Jest to jedyny taki magazyn w branży motoryzacyjnej w Europie, który posiada najnowocześniejsze i automatyczne rozwiązania logistyczne.

Film został przygotowany przez Macieja Puczyńskiego z OMProductions. Laureaci poszczególnych kategorii zostaną ogłoszeni podczas specjalnej gali, która odbędzie 28 września.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!