Bridgestone prezentuje gamę ekologicznych opon Ecopia

, 10 lutego 2009, 0:00

W kwietniu 2009 roku na europejskim rynku pojawi się gama opon Turanza ER300 Ecopia. Ecopia to flagowa marka przyjaznych środowisku opon Bridgestone, która jest odpowiedzią koncernu na zjawisko globalnego ocieplenia. Ekologiczna opona EP25, zapewnia niskie opory toczenia, a tym samym ogranicza zużycie paliwa podczas jazdy, ograniczając emisję CO2 do atmosfery. Obliczając emisję dwutlenku węgla na każdym etapie życia opony, od procesu produkcji aż po utylizację, potwierdzono, że 87% całkowitej emisji zanieczyszczeń ma miejsce podczas jej użytkowania. 

– Widzimy ogromną rolę, jaką odgrywają opony w redukcji zużycia paliwa. Wprowadzenie gamy Ecopia reprezentuje istotny postęp w spełnianiu dzisiejszych wymagań klientów dotyczących bezpiecznych opon, które zapewniają także oszczędność paliwa – tłumaczy Gerry Duffy, Wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu Bridgestone Europe.

Główną technologią zmniejszającą opory toczenia, zużycie paliwa i przez to emisję CO2 do atmosfery, jest specjalnie opracowana mieszanka bieżnika opon Ecopia. Nowa mieszanka jest oparta na technologii kontroli właściwości nanostrukturalnych. Technologia Bridgestone wpływa na mikrostrukturę materiałów poprzez oddziaływanie molekularne. Pozwala to na zapewnienie mniejszych oporów toczenia, przy jednoczesnym zachowaniu bezpiecznych osiągów i właściwych reakcji opony na mokrej nawierzchni.

Gama opon Turanza ER300 Ecopia będzie miała rynkową premierę w marcu na Genewskim Salonie Samochodowym 2009. 

Opony Ecopia zostały użyte po raz pierwszy w samochodach elektrycznych w 1991 roku w Japonii. W Europie, w 1998 roku Volkswagen zamontował opony o niskich oporach toczenia Bridgestone B381 Ecopia w 3-litrowej wersji samochodu osobowego Lupo. Wówczas Lupo uznawano za najbardziej ekologiczny samochód na świecie, zużywający tylko 3 litry paliwa na 100 kilometrów. Obecnie wybrane wersje Opla Insignia i Mercedesa klasy S są wprowadzane na rynek na charakteryzujących się niskimi oporami toczenia wersjach Ecopia już istniejących wzorów opon, a Toyota IQ jest wyposażona w całkiem nowe opony Ecopia EP25. 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!