Wygrany przetarg

, 12 sierpnia 2008, 0:00

Firma WSOP realizuje dostawę blisko 500 urządzeń do Centrów Kształcenia Praktycznego i szkół zawodowych w całej Polsce. Przetarg „mechanik pojazdów samochodowych” obejmował wyposażenie stanowisk do przeprowadzania egzaminów zawodowych w 86 szkołach.
To jeden z największych przetargów dotyczący wyposażenia warsztatowego organizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. O jego skali najlepiej świadczy przedmiot dostawy, który obejmuje: 245 podnośników nożycowych, 146 podnośników dwukolumnowych, 62 analizatory spalin z dymomierzem oraz 38 testerów diagnostycznych.

Przetarg wygrała firma WSOP z Gliwic. Jej wartość to 10,3 mln zł. Jego realizacja potrwa do listopada 2008 roku. Oprócz firmy WSOP do złożenia ofert zostały dopuszczone firmy: Fota SA oraz konsorcjum firm Gildia i Tehand.
WSOP zaoferowało sprzęt szwedzkiej firmy OPUS Prodox, koreańskiej Salus Technologies oraz włosko-chińska spółka produkcyjna TaiDa. Firma z Gliwic jest autoryzowanym przedstawicielem w Polsce wszystkich producentów zaoferowanego sprzętu.

Przetarg „mechanik pojazdów samochodowych” organizuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, a część pieniędzy na jego realizację pochodzi z Europejskiego Funduszu Społecznego. Postępowanie prowadzone było w formie przetargu ograniczonego. Do składania ofert zostały dopuszczone jedynie te firmy, które wykazały się dostawą analogicznych urządzeń w przeciągu minionych trzech lat na łączną kwotę minimum 2,8 mln zł. Przy ocenie zdolności oferentów do realizacji dostawy brane były również pod uwagę możliwości techniczne, doświadczenie oraz zdolność finansowa.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!