Motoryzacyjny indeks na warszawskiej Giełdzie

23 stycznia 2017, 14:52

Giełda Papierów Wartościowych doczekała się nowego subindeksu. WIG-motoryzacja składa się z ośmiu spółek reprezentujących branżę motoryzacyjną.

Do motoryzacyjnego subindeksu zaliczono spółki: Inter Cars, Sanok Rubber Company, Uniwheels, AC, Firma Oponiarska Dębica, Auto Partner, Inter Groclin Auto oraz Fota. Kolejność, w jakiej wymieniliśmy te spółki nie jest przypadkowa. Zostały one wymienione według udziału w portfelu subindeksu, czyli od spółki o największej wartości rynkowej do najmniejszej. Trzy pierwsze spółki mają udział w portfelu przekraczający 15%, zaś pięć kolejnych – 5% lub mniej.

gieldaSektorowe subindeksy giełdowe to indeksy obliczone dla spółek, które należą do określonego sektora gospodarki, co jest dla potencjalnego inwestora cenną wskazówką dotyczącą danej branży lub konkretnej spółki na tle branży.

Obecnie na warszawskim parkiecie działają następujące subindeksy sektorowe: WIG-banki, WIG-budownictwo, WIG-chemia, WIG-energia, WIG-górnictwo, WIG-informatyka, WIG-leki, WIG-media, WIG-motoryzacja, WIG-nieruchomości, WIG-odzież, WIG-paliwa, WIG-spożywczy, WIG-telkomunikacja.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

J.M., 24 stycznia 2017, 10:05 0 -1

Mądry artykuł

Odpowiedz

OK, 26 stycznia 2017, 12:09 0 -1

Na Auto Partnerze zarobiłem juz 60 tys, w pół roku, teraz mała korekta i znowu zysk

Odpowiedz

Kk, 30 stycznia 2017, 11:17 2 0

Ta, zwłaszcza że zanotowali spadek kursu :) Przy tej cenie za akcję mniemam, że żeby zarobić taką kasę trzeba ich mieć dość dużo. Wręcz BARDZO dużo.

Odpowiedz