Zarezerwuj datę na Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego

, 2 września 2016, 10:33

8 grudnia to data, którą należy podkreślić w kalendarzu. Tego dnia odbędzie się bowiem Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego. To już 11. spotkanie branży organizowane przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych SDCM.

Tegoroczny kongres będzie wyjątkowy, bowiem SDCM organizuje go po raz pierwszy jako formalny członek Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Części Motoryzacyjnych CLEPA, do którego przystąpiło w marcu. Teraz już zatem oficjalnie i statutowo reprezentuje interesy producentów części motoryzacyjnych nie tylko na rynku wtórnym, ale również we wszystkich aspektach związanych z przemysłem.

– „Spektrum działalności SDCM bardzo się w ten sposób poszerzyło. Kongres będzie znakomitą okazją do tego, by przez pryzmat aktywności Stowarzyszenia przedstawić działalność CLEPA." – mówi Alfred Franke, prezes SDCM.

Zakres tematyczny wystąpień oficjalnych będzie siłą rzeczy szerszy, niż w poprzednich latach i obejmie sprawy ważne dla dystrybutorów, a także producentów części – zarówno wielkich fabryk, jak również firm należących do sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Wiele tematów

Już teraz wiadomo, że po raz pierwszy na kongresie omawiane będą trzy bardzo ważne zagadnienia podejmowane przez SDCM: energia i ochrona środowiska, rozwój mobilności i bezpieczeństwo łączności, a także konkurencyjność.

– „Są to bardzo rozległe tematy, a stoją przed nami i inne trudne zadania, musimy bowiem wypracować jednolite stanowisko w sprawach: handlu, wymogów homologacji, a także finansowania małych i średnich przedsiębiorstw – wyjaśnia Alfred Franke. – „Czeka nas też wypracowanie wspólnego stanowiska na temat regulacji dotyczących pojazdów autonomicznych czy systemów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo aktywne i pasywne. Oczywiście, dyskusje na wszystkie te tematy toczą się od dawna, ale kongres jest okazją do pokazania tych zagadnień szerszej grupie osób.

Podobnie jak podczas wszystkich dotychczasowych kongresów poruszane będą tematy związane z dystrybucją części. SDCM systematycznie otrzymuje do zaopiniowania projekty regulacji kształtujące otoczenie prawne, w którym działają warsztaty, dystrybutorzy i producenci. Zadaniem SDCM jest wskazywanie osobom tworzącym nowe prawo takich rozwiązań, które nie będą branży krępować, zapewnią wszystkim równe szanse i przyspieszą rozwój firm. Warto przypomnieć, że SDCM niedawno zasiliło szeregi Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Mając wsparcie ZPP będzie jeszcze skuteczniejsze.

Coraz bardziej słyszalni

Od pierwszego kongresu branży motoryzacyjnej minęła ponad dekada. W tym czasie pozycja SDCM jako przedstawiciela środowiska stale się umacniała. 

– „Nasz głos jest coraz bardziej słyszalny, a formułowane przez nas postulaty w coraz większym stopniu są zauważalne. Osoby mające wpływ na tworzenie regulacji prawnych widzą, iż producenci części, dystrybutorzy i warsztaty to jeden z filarów całej gospodarki. Już od kilku lat nasze spotkania odbywają się w gościnnej siedzibie Ministerstwa Gospodarki – a obecnie Ministerstwa Rozwoju, które wraz z Ministerstwem Infrastruktury, Międzynarodowym Centrum Badań i Rozwoju i Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych obejmie nad kongresem patronat – mówi Alfred Franke. – „Warto też zasygnalizować, że w odpowiedzi na sugestię Ministerstwa Rozwoju SDCM tworzy podwaliny systemu uproszczonej certyfikacji części samochodowych, nad którym prace trwają od marca i są już bardzo zaawansowane. Szczegóły przedstawione zostaną podczas kongresu.

Kongres to nie tylko oficjalne wystąpienia, ale również debaty i dyskusje panelowe, podczas których eksperci przestawiają poglądy na najbardziej aktualne tematy. Dochodzi przy tej okazji do ciekawych konfrontacji różnych argumentów i racji. Uczestnicy bardzo też cenią możliwość prowadzenia nieoficjalnych rozmów w kuluarach. Jednym słowem, na Kongresie Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego nie tylko warto, ale po prostu trzeba być.

Dowiedz się więcej

Jubileuszowa X Konferencja Niezależnego Rynku Motoryzacyjnego – relacja
Jubileuszowa X Konferencja Niezależnego Rynku Motoryzacyjnego – relacja

Całą dekadę temu zostało powołane do życia Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych. Od początku jego istnienia przedstawiciele niezależnego rynku motoryzacyjnego spotykają się, by podsumować i omówić bieżące wydarzenia w branży. Tak było i tym razem, przy okazji dziesiątej już konferencji. Konferencja zazwyczaj odbywa się pod koniec roku (tym razem 3 grudnia), a więc w […]

Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego – zarejestruj się już dziś!
Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego – zarejestruj się już dziś!

Na początku grudnia odbędzie się Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego, wcześniej znany jako Konferencja Niezależnego Rynku Motoryzacyjnego. Będzie to już 11. edycja tego niezwykle istotnego dla branży wydarzenia. Spotkanie producentów i dystrybutorów części motoryzacyjnych jest organizowane już po raz jedenasty przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM). Zmiana nazwy konferencji na Kongres Przemysłu i Rynku […]

Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego już 8 grudnia!
Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego już 8 grudnia!

Kolejny, 11. Kongres organizowany przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM) odbędzie się 8 grudnia w gmachu Ministerstwa Rozwoju. Patronami Kongresu są m.in. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych. W Kongresie wezmą udział przedstawiciele producentów i dystrybutorów części motoryzacyjnych, instytucji państwowych oraz organizacji branżowych […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!