Opony ze sportowym pazurem coraz popularniejsze

, 17 marca 2016, 12:31

Eksperci Continental przewidują, że rynek opon samochodowych z segmentu UHP (Ultra High Performance) znacznie rozwinie się do 2020 roku. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie, firma wprowadza do sprzedaży nowy model opony sportowej SportContact 6.

– Szacujemy, że europejski rynek opon o wysokich osiągach będzie rozwijał się w tempie prawie 10% rocznie. Na popularności zyskają zwłaszcza opony w rozmiarze 19–23 cali,co oznacza wzrost rynku o około 7,5 mln opon do 2020 roku. Nowa SportContact 6 doskonale wpisuje się w to zapotrzebowanie – komentuje Andrzej Mazur, Field Sales Manager, Dział Opon Osobowych Continental Opony Polska.


Prognozy ekspertów Continental wskazują, że sprzedaż opon w najpopularniejszych rozmiarach 17 i 18 cali, będzie wykazywała wzrost na poziomie około 5% rocznie, co daje około 37,3 mln opon do 2020 roku. Z kolei rynek opon o wielkości 19 cali będzie rozwijać się w tempie 8%, a 20-calowych 10% rocznie. Natomiast sprzedaż ogumienia o średnicach 21 cali i większych, będzie wzrasta o 14% każdego roku. Oznacza to, że zapotrzebowanie na opony w tym segmencie zwiększy się dwukrotnie do roku 2020!


Sportowa nowość Continental
Opona SportContact 6 to nowość Continental, którą docenią wszyscy zmotoryzowani fani sportowych emocji. Jest przeznaczona do samochodów typowo sportowych, jak Audi R8 lub Porsche 911 oraz do aut o sportowym charakterze, takich jak BMW Serii 5 lub Mercedes AMG. W ofercie SportContact 6 znajduje się również opona odpowiednia do zasilanej energią elektryczną Tesli S. Nowe ogumienie Continental zastępuje oponę ContiSportContact 5 P. W porównaniu do poprzedniczki, SportContact 6 zapewnia znaczną poprawę precyzji kierowania, prowadzenia na suchej nawierzchni oraz przyczepności. Sportowa nowość Continental zdobyła już swój pierwszy znak jakości: Honda zatwierdziła ją na pierwsze wyposażenie do nowego Civic Type R przed oficjalną premierą, a także ustanowiła nowy rekord okrążenia na legendarnym niemieckim torze Nürburgring Nordschleife.


 

Continental dla aut sportowych
Pierwsza opona sportowa Continental została wprowadzona do sprzedaży w 1994 roku. ContiSportContact szybko zyskała popularność wśród wielu producentów aut, a Audi, Porshe, BMW oraz Mercedes używali jej w swoich najmocniejszych modelach. Nowa odsłona opony – ContiSportContact 2 – pojawiła się dopiero po siedmiu latach. Obecnie cykle życia opon są krótsze, co wynika z postępu technologicznego oraz intensywnych prac działów R&D.


Wszystkie opony z rodziny „ContiSportContact” okazały się rynkowym sukcesem. Otrzymały ponad 250 zatwierdzeń producentów pojazdów i specjalistów tuningowych, zostały też docenione w testach prasy branżowej. Od tego czasu osiągi nowoczesnego ogumienia uległy znacznej poprawie, a nowa SportContact 6 została zatwierdzona do użytku przy prędkościach aż do 350km/h!

Dowiedz się więcej

Nowy typ czujnika ciśnienia w ofercie dystrybutora
Nowy typ czujnika ciśnienia w ofercie dystrybutora

Continental/VDO wprowadził nowy typ czujnika ciśnienia, wyposażony w zawór gumowy. Produkt jest dostępny w ofercie Tip-Topol. W nowe rozwiązanie zostały wyposażone następujące pojazdy: Alfa Romeo 169 od 11.2015 Citroen C4 Aircross od 04.2014 Fiat 500X od 03.2015 Jeep Renegade  od 03.2014 Mitsubishi Pajero Sport od 01.2015 Peugeot 4008 od 06.2014 Renault Kadjar od 04.2015 Renault […]

Najlepsze silniki 2016 roku łączy jedno
Najlepsze silniki 2016 roku łączy jedno

7 z 10 silników wyróżnionych w tegorocznej edycji prestiżowego rankingu Ward’s Best Engines zostało skonstruowanych z zastosowaniem technologii układów napędowych Continental. Wśród nagrodzonych w 2016 r. silników, do których Continental dostarcza rozwiązania, znalazły się silniki do pojazdów z napędem hybrydowym typu plug-in oraz do aut z napędem elektrycznym o rozszerzonym zasięgu. – „To prestiżowe wyróżnienie […]

SportContact 6 – sportowa nowość Continental
SportContact 6 – sportowa nowość Continental

Najnowsza opona Continental SportContact 6 została stworzona z myślą o właścicielach aut o wysokich osiągach. Dzięki ulepszonej mieszance oraz włóknie wzmacniającym Aralon 350, nowa sportowa opona gwarantuje maksymalną przyczepność, kontrolę i stabilność, a także bezpieczeństwo prowadzenia nawet do 350 km/h! Ulepszona mieszanka dla lepszej przyczepności SportContact 6 została opracowana z wykorzystaniem wielu nowatorskich rozwiązań. Pierwszym […]

Continental podsumował rok 2015 i snuje plany na przyszłość
Continental podsumował rok 2015 i snuje plany na przyszłość

Continental podsumował na konferencji prasowej ubiegły rok w branży oponiarskiej. Na imprezie zwrócono uwagę na zmianę trendu sprzedaży opon w roku ubiegłym. Zaprezentowano również nowy sportowy model flagowej opony SportContact 6. Rynek sprzedaży opon w roku 2015 zamknął się na plusie w ujęciu rok do roku. Jest to kontynuacja zmiany trendu z roku 2014, gdy […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!