„Future Mobility” – coroczne spotkanie przedstawicieli branży i decydentów

, 11 marca 2016, 15:39

Ponad 250 przedstawicieli sektora motoryzacyjnego i innych zainteresowanych branż uczestniczyło w siódmej edycji Konferencji Niezależnego Rynku w Brukseli, organizowanej przez CLEPA. Głównym tematem rozmów była przyszłość motoryzacji, stąd hasło przewodnie „Future Mobility”.

– „CLEPA broni wolności wyboru kierowcy oraz zabiega o równowagę konkurencyjną dla wszystkich niezależnych operatorów. Chcemy zagwarantować równe szanse na rynku zarówno dla producentów samochodów, jak i niezależnych podmiotów.” – powiedział Paul Schockmel, Dyrektor Generalny CLEPA podczas oficjalnej kolacji zorganizowanej w przeddzień konferencji.

Fortis Karamitsos, Zastępca Dyrektora Dyrekcji Generalnej ds. Mobilności i Transportu (DG MOVE) Komisji Europejskiej przedstawił plany Komisji w odniesieniu do mobilności w przyszłości, podkreślając, że „celem Komisji będzie promowanie efektywnej, bezpiecznej i przyjaznej środowisku mobilności oraz tworzenie otoczenia sprzyjającego wzrostowi konkurencyjności przemysłu motoryzacyjnego oraz zatrudnienia.”

Przyszłość jest głównym motywem przewijającym się w takich zagadnieniach jak przyszły użytkownik dróg, przyszłe systemy mobilności oraz przyszłe usługi. Goście mieli również okazję zapoznać się z głównymi wyzwaniami na chińskim niezależnym rynku motoryzacyjnym.

„Niezależny rynek motoryzacyjny jest dla naszych członków istotnym obszarem – generuje on rocznie przychody w wysokości 120 mld euro. Europejski park samochodowy liczy 265 mln pojazdów o średnim wieku 9 lat i wyżej. Dane te wskazują na rozmiar i zasięg tego sektora.” – wyjaśnia Paul Schockmel.

Konferencja CLEPA jest tradycyjnym wydarzeniem od 2009 skupiającym w Brukseli przedstawicieli niezależnego rynku motoryzacyjnego i co roku zwiększającym swą popularność. Ósma edycja konferencji odbędzie się 26 listopada 2016 r.
 

Konferencja odbyła się w dniach 9 i 10 marca 2016 r.

Dowiedz się więcej

Jubileuszowa X Konferencja Niezależnego Rynku Motoryzacyjnego – relacja
Jubileuszowa X Konferencja Niezależnego Rynku Motoryzacyjnego – relacja

Całą dekadę temu zostało powołane do życia Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych. Od początku jego istnienia przedstawiciele niezależnego rynku motoryzacyjnego spotykają się, by podsumować i omówić bieżące wydarzenia w branży. Tak było i tym razem, przy okazji dziesiątej już konferencji. Konferencja zazwyczaj odbywa się pod koniec roku (tym razem 3 grudnia), a więc w […]

SDCM w elitarnym gronie
SDCM w elitarnym gronie

Europejskie Stowarzyszenie Producentów Części Motoryzacyjnych (CLEPA) przyjęło do swoich struktur polskie Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM). SDCM powstało w 2005 r. w Warszawie w celu ochrony interesów producentów i dystrybutorów części motoryzacyjnych oraz reprezentowania ich w kontaktach z politykami oraz krajowymi i międzynarodowymi instytucjami. Podczas Walnego Zgromadzenia Członków CLEPA, które odbyło się 18 […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!