Nowe opony Michelin dla Audi R8

, 7 kwietnia 2015, 11:50

Specjalnie dla nowego modelu Audi R8 powstała udoskonalona wersja opony Michelin Pilot Sport Cup 2. Ogumienie zaliczane do segmentu o najwyższych osiągach będzie dostępne w wyposażeniu opcjonalnym montowanym na życzenie klienta.

Ogumienie miało łączyć w sobie takie cechy, jak wysoka przyczepność na suchej nawierzchni oraz maksymalne bezpieczeństwo na mokrej.

W nowej oponie Michelin Pilot Sport Cup 2 zastosowano bieżnik wykonany z różnych mieszanek gumy, które opracowywano podczas zawodów sportowych, takich jak chociażby seria World Endurance Championship.

W oponie montowanej z przodu wykorzystano dwie różne mieszanki, natomiast z tyłu – trzy, co zapewnia wysokie bezpieczeństwo, przyczepność, sterowność oraz wytrzymałość oczekiwane przez Audi.

Aby uzyskać takie osiągi, inżynierowie i projektanci Michelin rozpoczęli program prac trwający 15 miesięcy pomiędzy otrzymaniem specyfikacji oczekiwanej opony a produkcją jej ostatecznej wersji.

Rozmiary nowych opon Michelin Pilot Sport Cup 2:

  • 245/30ZR20 – przód;
  • 305/30ZR20 – tył.
     

Dowiedz się więcej

Zmarł François Michelin – dyrektor Grupy Michelin
Zmarł François Michelin – dyrektor Grupy Michelin

W wieku 89 lat zmarł François Michelin, który przez 47 lat pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego Grupy Michelin. W 1995 r. to właśnie Francois Michelin podjął decyzję o zakupie przez Grupę pakietu większościowego akcji olsztyńskiej fabryki opon. W czasie gdy Francois Michelin zarządzał Grupą Michelin, umocniła ona swoją międzynarodową pozycję, między innymi dzięki poszerzeniu obecności na […]

Już 20 lat Michelin produkuje opony w Olsztynie
Już 20 lat Michelin produkuje opony w Olsztynie

Drugiego grudnia mija 20 lat od wejścia olsztyńskiej fabryki opon w skład Grupy Michelin. 2 grudnia 1995 roku ówczesny Dyrektor Zarządzający Grupy Michelin, François Michelin, podpisał z Ministerstwem Przekształceń Własnościowych umowę prywatyzacyjną, na mocy której Michelin objął większościowy pakiet akcji Stomilu-Olsztyn. Dziś – po 20 latach – olsztyńska fabryka Michelin jest największą fabryką opon w […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!