Już 20 lat Michelin produkuje opony w Olsztynie

2 grudnia 2015, 10:46

Drugiego grudnia mija 20 lat od wejścia olsztyńskiej fabryki opon w skład Grupy Michelin. 2 grudnia 1995 roku ówczesny Dyrektor Zarządzający Grupy Michelin, François Michelin, podpisał z Ministerstwem Przekształceń Własnościowych umowę prywatyzacyjną, na mocy której Michelin objął większościowy pakiet akcji Stomilu-Olsztyn. Dziś – po 20 latach – olsztyńska fabryka Michelin jest największą fabryką opon w Polsce i jednym z największych zakładów produkcyjnych Michelin na świecie.

Dokładnie dziś mija 20 lat od wejścia olsztyńskiej fabryki opon w skład Grupy Michelin. 2 grudnia 1995 roku ówczesny Dyrektor Zarządzający Grupy Michelin, François Michelin, podpisał z Ministerstwem Przekształceń Własnościowych umowę prywatyzacyjną, na mocy której Michelin objął większościowy pakiet akcji Stomilu-Olsztyn. Dziś – po 20 latach – olsztyńska fabryka Michelin jest największą fabryką opon w Polsce i jednym z największych zakładów produkcyjnych Michelin na świecie.


Michelin rozpoczął działalność handlową w Polsce w 1994 roku. Rok później, obejmując większościowy pakiet Stomilu Olsztyn, Michelin rozpoczął proces inwestycyjny, rozbudowę i modernizację fabryki.

W czasie minionych 20 lat Michelin zainwestował w olsztyńską fabrykę ponad 700 milionów euro. Dzięki inwestycjom fabryka stała się jedną z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie na świecie.

Powierzchnia fabryki Michelin w Olsztynie to 187 hektarów. Michelin produkuje w niej opony do samochodów osobowych, 4×4, dostawczych, ciężarowych oraz do pojazdów rolniczych, a także formy do produkcji opon, kordy i mieszankę gumową.

Do fabryki należy też nowoczesne Centrum Logistyczne o powierzchni 90 tys. metrów kwadratowych, które jest jednym z największych magazynów Michelin na świecie i największym w Europie Środkowo-Wschodniej.

Michelin Polska jest największym pracodawcą na Warmii i Mazurach. Zatrudnia około 4.500 osób. Dyrekcja Handlowa firmy znajduje się w Warszawie.

W uroczystościach z okazji 20-lecia obecności Michelin w Olsztynie weźmie udział m.in. Dyrektor Zarządzający Grupy Michelin Jean-Dominique Senard. 

Opublikowane przez: Redakcja

Dowiedz się więcej

Opony Michelin dla Porsche 911 GT3 RS
Opony Michelin dla Porsche 911 GT3 RS

Porsche wybrało opony Michelin Pilot Sport Cup 2 jako element oryginalnego wyposażenia najnowszego modelu 911 GT3 RS. Będą montowane z przodu w rozmiarze 265/35 ZR20, zaś na tylnej osi – 325/30 ZR21. Opony Michelin Pilot Sport Cup 2 zostały specjalnie dostosowane do wymagań nowego modelu Porsche. Większy rozmiar ogumienia, w porównaniu z wersją GT3, spowodował  […]

Nowe opony Michelin dla Audi R8
Nowe opony Michelin dla Audi R8

Specjalnie dla nowego modelu Audi R8 powstała udoskonalona wersja opony Michelin Pilot Sport Cup 2. Ogumienie zaliczane do segmentu o najwyższych osiągach będzie dostępne w wyposażeniu opcjonalnym montowanym na życzenie klienta. Ogumienie miało łączyć w sobie takie cechy, jak wysoka przyczepność na suchej nawierzchni oraz maksymalne bezpieczeństwo na mokrej. W nowej oponie Michelin Pilot Sport […]

Producent opon kupuje centrum testów
Producent opon kupuje centrum testów

Firma Michelin kupiła centrum testów zimowych w Ivalo w Finlandii z myślą o testowaniu swoich opon do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Położenie obiektu w pobliżu koła podbiegunowego sprawia, że panują tam idealne warunki, szczególnie gdy w Europie brakuje śniegu. Dotychczas przez ponad 20 lat Michelin korzystał z centrum, regularnie prowadząc tam testy opon zimowych. […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!