Opony Michelin dla Porsche 911 GT3 RS

3 czerwca 2015, 12:59

Porsche wybrało opony Michelin Pilot Sport Cup 2 jako element oryginalnego wyposażenia najnowszego modelu 911 GT3 RS. Będą montowane z przodu w rozmiarze 265/35 ZR20, zaś na tylnej osi – 325/30 ZR21.

Opony Michelin Pilot Sport Cup 2 zostały specjalnie dostosowane do wymagań nowego modelu Porsche. Większy rozmiar ogumienia, w porównaniu z wersją GT3, spowodował  jednoczesne powiększenie obszaru kontaktu opon z podłożem – z przodu o 20%, zaś z tyłu o 18%. W rezultacie zaowocowało to lepszą przyczepnością i bardziej dynamiczną sterownością samochodu.

Dzięki całemu zestawowi innowacyjnych technologii zastosowanych w Michelin Pilot Sport Cup 2 opony oferują kierowcom zrównoważone osiągi w obszarze bezpieczeństwa i wrażeń z jazdy. Sprawia to, że ogumienie jest polecane zarówno do codziennej jazdy po drogach, jak i na wymagającym torze wyścigowym.

Mieszanka bieżnika Michelin Pilot Sport Cup 2 produkowana przy użyciu technologii Bi-Compound pozwala na zastosowanie dwóch różnych rodzajów gumy po wewnętrznej i zewnętrznej części bieżnika. Zmienna powierzchnia kontaktu, czyli technologia Track Variable Contact Patch 3.0, optymalizuje naciski na powierzchni kontaktu opony z podłożem, tak aby przylegało do niego jak najwięcej gumy zarówno podczas jazdy na wprost, jak i na zakrętach.

W porównaniu do poprzedniej generacji opon Pilot Sport Cup+ ogumienie Michelin Pilot Sport Cup 2 zapewnia żywotność dłuższą do 50%, wyższą prędkość okrążenia toru oraz większą odporność na aquaplaning.

Opony Michelin są rekomendowane przez Porsche do modelu 911GT3 RS również na zimę:

  • 245/35R20 91V XLTL Pilot Alpin 4 N0
  • 315/35R20 110V XLTL Pilot Alpin 4 N0

Dowiedz się więcej

Już 20 lat Michelin produkuje opony w Olsztynie
Już 20 lat Michelin produkuje opony w Olsztynie

Drugiego grudnia mija 20 lat od wejścia olsztyńskiej fabryki opon w skład Grupy Michelin. 2 grudnia 1995 roku ówczesny Dyrektor Zarządzający Grupy Michelin, François Michelin, podpisał z Ministerstwem Przekształceń Własnościowych umowę prywatyzacyjną, na mocy której Michelin objął większościowy pakiet akcji Stomilu-Olsztyn. Dziś – po 20 latach – olsztyńska fabryka Michelin jest największą fabryką opon w […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!