Czy Twój warsztat rozwinie się w 2014 r.? – ankieta

, 11 marca 2014, 14:28

W roku 2014 cała branża motoryzacyjna w Polsce ma notować dobre wyniki. Czy równie dobra koniunktura nie ominie warsztatów? O to pytamy w naszej nowej ankiecie.

Czy zainwestujesz w swój warsztat?

Gorsza koniunktura ekonomiczna przez pewien czas zniechęcała kierowców do wizyt w warsztatach samochodowych. Pesymistyczne nastroje powoli zaczęły jednak ustępować i już w ubiegłym roku liczba klientów warsztatów wzrastała. Wiele wskazuje na to, że również rok 2014 r. nie będzie dla właścicieli samochodów rokiem oszczędzania na naprawach.

Producenci i dystrybutorzy części, działający na polskim rynku spodziewają się, że rok 2014 będzie dla nich udany. Takie wnioski płyną m.in. z ankiety przeprowadzonej przez SDCM podczas VIII Konferencji Niezależnego Rynku Motoryzacyjnego. Wówczas wszyscy, biorący udział w badaniu, przedstawiciele dystrybutorów części oraz niemal wszyscy przedstawiciele producentów wskazali, że w 2014 r. spodziewają się wzrostu przychodów.

Czy te dane przełożą się także na dobre wyniki warsztatów? Czy będą impulsem dla ich właścicieli do podejmowania inwestycji?

W naszej ankiecie pytamy właścicieli warsztatów, czy planują w tym roku utworzyć kolejne stanowiska pracy w warsztacie? Odpowiedzi pozwolą nam stwierdzić czy warsztaty spodziewają się większej ilości klientów oraz czy zamierzają inwestować w kadrę pracowniczą. Zachęcamy do udziału w ankiecie oraz do zamieszczania komentarzy pod artykułem.

{uri:/ankietka/25}

 

Dowiedz się więcej

Polskie warsztaty dobrze ubezpieczone – wyniki ankiety
Polskie warsztaty dobrze ubezpieczone – wyniki ankiety

Zdecydowana większość warsztatów, których przedstawiciele wzięli udział w naszej ankiecie, korzysta z dobrowolnych ubezpieczeń. Co więcej, znaczna ich część wybrała najpełniejszą opcję ochrony warsztatu. Nie brakuje jednak także warsztatów, które w ogóle nie decydują się na ubezpieczenie. Warsztaty ubezpieczone bardzo dobrze albo…wcale Firmy oferujące ubezpieczenia zabiegają o klientów, wprowadzając produkty coraz lepiej dopasowane do profilu […]

Jakim mechanikom ufają polscy kierowcy?
Jakim mechanikom ufają polscy kierowcy?

Program TrustedTrader Polska wykonał sondaż, którego celem było sprawdzenie czym Polacy kierują się przy wyborze mechanika samochodowego. Uzyskane wyniki z pewnością należy uznać za interesujące dla przedstawicieli branży. TrustedTrader Polska to program, którego celem jest zwiększenie zaufania konsumentów i promowanie dobrych praktyk firm w Polsce. Zaufanie ważniejsze od lokalizacji Polacy chętniej wybierają warsztaty niezależne niż […]

Czy Twój warsztat rozwinie się w 2014 r.? – wyniki ankiety
Czy Twój warsztat rozwinie się w 2014 r.? – wyniki ankiety

Dobre nastroje w branży motoryzacyjnej, które obserwujemy od pewnego czasu w Polsce mogą przełożyć się na wzrost zatrudnienia. Wyniki naszej ankiety wskazują, że część warsztatów rozwinie się w 2014 r. Wiele jest jednak także zakładów, które nie myślą o rozbudowie czy rozszerzeniu oferty. Umiarkowany optymizm na rynku zatrudnienia Ogólnopolskie badania perspektyw zatrudnienia wskazują, że w […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!