Opony Michelin dla najnowszego Porsche

, 16 lipca 2013, 11:34

Michelin został wyłącznym globalnym dostawcą opon do nowej wersji Porsche Panamera. Dla nowego Porsche Panamera będą dostępne trzy modele opon Michelin w 12 rozmiarach.

Homologowane dla Panamery opony to: letnia Pilot Super Sport, zimowa Pilot Alpin 4 oraz Pilot Sport All Season Plus, przeznaczona na rynek amerykański.

Michelin Pilot Super Sport

Letnia opona sportowa o najwyższych osiągach wykorzystuje opasanie z włókna aramidowego, mieszankę bieżnika Bi-Compound oraz zmienny kształt powierzchni styku Variable Contact Patch 2.0.

Główną cechą opasania wykonanego z gęstego włókna aramidowego jest zwiększona wytrzymałość na rozciąganie. Ten element jest lekki, a zarazem pięć razy bardziej wytrzymały niż stal o takiej samej masie. W rezultacie zastosowania tego elementu powierzchnia kontaktu opony pozostaje niezmieniona, a siła odśrodkowa jest efektywnie kontrolowana, nawet przy dużych prędkościach.

Opracowana specjalnie do opon wyścigowych technologia Bi-Compound stosuje różne rodzaje mieszanki gumowej  w części wewnętrznej i  zewnętrznej opony. Guma zewnętrznej części bieżnika jest wykonana z ciężkich łańcuchów cząsteczkowych, których twardość została tak dobrana, aby zapewnić maksymalną przyczepność podczas zakrętów na suchej nawierzchni. Wewnętrzna część opony wykorzystuje zaś mieszankę gumy, która wraz z dopasowaną rzeźbą zapewnia przyczepność na mokrej nawierzchni.

Michelin Pilot Alpin 4

Opona zimowa wykorzystująca pakiet technologii o nazwie Ridge-n-Flex składający się z dwóch elementów. Pierwszym jest unowocześniony bieżnik o większej liczbie lameli oraz krawędzi. Usytuowane pod różnymi kątami samoblokujące się lamele StabiliGrip gwarantują optymalną stabilność klocków bieżnika i zapewniają większą precyzję prowadzenia pojazdu.

Drugi element to mieszanka miękkiej gumy HelioCompound 3G zachowująca elastyczność nawet w niskich temperaturach, przez co zapewnia lepszą przyczepność na oblodzonej, zaśnieżonej i mokrej nawierzchni. W tej mieszance zastosowano połączenie krzemionki i oleju słonecznikowego.
 

Dowiedz się więcej

15 lat fabryki Bridgestone Poznań
15 lat fabryki Bridgestone Poznań

Zakład produkcyjny Bridgestone Poznań obchodzi w tym roku jubileusz. Od 1998 r. powierzchnia fabryki zwiększyła się ponad sześciokrotnie i wynosi 19 ha, a w zakładzie powstaje obecnie ponad 500 rodzajów opon, które trafiają do 44 krajów na całym świecie. Budowa zakładu w Poznaniu rozpoczęła się w styczniu 1999 r., kilka miesięcy po założeniu spółki. Pierwsza […]

Michelin rozszerza gamę opon Energy Saver+
Michelin rozszerza gamę opon Energy Saver+

Na rynku pojawiły się nowe rozmiary opon letnich Energy Saver+ do samochodów osobowych. Są to pierwsze opony z Eco N Grip – nowej opatentowanej mieszanki gumy opracowanej przez naukowców z Centrum Technologicznego Michelin w Ladoux. Oszczędne opony Michelin Gama Energy Saver+ została rozszerzona o wersje 215/60 R16 i 185/55 R16. Eco N Grip zastosowana w […]

Chińskie opony niebezpieczne na mokrych nawierzchniach
Chińskie opony niebezpieczne na mokrych nawierzchniach

Magazyn AutoBild porównał ContiPremiumContact 5 z dziesięcioma chińskimi modelami opon. Droga hamowania na dalekowschodnich oponach okazała się o 24 metry dłuższa. W lipcowym numerze niemieckiego magazynu AutoBild porównano produkowane w Chinach opony w rozmiarze 205/55 R 16 z Continental ContiPremiumContact 5. Ogumienie z Dalekiego Wschodu wypadło podczas testów znacznie gorzej od europejskiego konkurenta. – „Zwłaszcza […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!