Nowa wydajna technologia DuPont Refinish

, 1 kwietnia 2011, 0:00

DuPont Refinish wprowadza w Polsce lakier bazowy Cromax Pro z nowej generacji technologii wodorozcieńczalnych. Postęp, jaki dokonał się w zakresie technologii żywic i pigmentów od czasu wprowadzenia na rynek w 1993 r. lakieru Cromax, pozwolił na stworzenie bardziej wydajnego produktu .

– „Wprowadzając lakier bazowy Cromax Pro oferujemy dodatkowe korzyści technologiczne jak na przykład większą wydajność, jeszcze bardziej dokładne dobranie kolorów oraz niezrównane krycie. Tak jak niektórzy producenci samochodów oferują te same marki w klasie średniej i luksusowej, tak samo DuPont Refinish proponuje Cromax i Cromax Pro. Obydwie bazy są same w sobie doskonałymi produktami i każda ma wyjątkowe cechy i zalety. Baza Cromax Pro stanowi kontynuację długoletniej tradycji marki DuPont Refinish związanej z rozwojem systemów mieszania kolorów i żywic.” – powiedziała Barbara Budka, Koordynator ds. Marketingu w DuPont Refinish.

Warsztaty wprowadzające nowy lakier bazowy Cromax Pro, będą mogły nadal korzystać z posiadanych urządzeń mieszających i nie będą zmuszone kupować nowego wyposażenia dodatkowego. Oferta lakierów bazowych DuPont Refinish zgodnych z przepisami dyrektywy LZO i lakierów bezbarwnych jest w pełni zgodna z Cromax Pro, ale DuPont Refinish zamierza wprowadzić nowe produkty wsparcia przeznaczone dla Cromax Pro, gdy będą one dostępne.

Lakier bazowy Cromax Pro jest obsługiwany przez szereg narzędzi do dobierania kolorów, jak ChromaVision, który jest dopasowany do Cromax Pro i pozwala szybko uzyskać najlepiej dobrany kolor. Pozostałe narzędzia umożliwiające łatwe dobranie kolorów obejmują Fan Deck do bazy Cromax Pro, a receptury mieszania dostępne są na płycie CD ColorNet Pro oraz na stronie internetowej do wyszukiwania kolorów.

Cromax Pro początkowo pojawił się na rynku amerykańskim, a po spełnieniu wymagań legislacyjnych został wprowadzony na rynki europejskie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!