DuPont szkoli kierowców za pomocą symulatorów jazdy

26 listopada 2012, 13:16

DuPont Poland jest pierwszą firmą w kraju, która szkoli swoich pracowników w zakresie bezpiecznej i defensywnej jazdy. W wypracowywaniu właściwych zachowań i reakcji kierowców pomagają symulatory jazdy.

Symulator jazdy pomocny przy szkoleniu kierowców

Jesień i zima to okres trudnych warunków drogowych. Śnieg, deszcz, śliska bądź pokryta lodem nawierzchnia wymagają nie tylko zdjęcia nogi z gazu, ale też odpowiednich umiejętności. Z raportu przygotowanego przez Biuro Ruchu Drogowego Zespół Profilaktyki i Analiz Komendy Głównej Policji, pt. „Wypadki drogowe w Polsce w 2011 roku” wynika, że niewłaściwe zachowanie i błędy kierowców, są przyczyną większości wypadków drogowych. Najczęściej są to niedostosowanie prędkości do warunków ruchu (28,5 proc. wypadków) oraz nieprzestrzeganie pierwszeństwa przejazdu (26,6 proc. wypadków).

Firma DuPont umożliwiła swoim pracownikom szkolenie umiejętności na specjalnych symulatorach, dzięki nawiązaniu współpracy z Akademią Bezpiecznej Jazdy GOS. Symulator Bezpieczeństwa Jazdy umożliwia sprawdzenie swoich słabych i mocnych stron, jako kierowcy oraz wyrobienie nawyku prawidłowych reakcji. Prezes akademii, Krzysztof Gos, zapewnia, że w pełni kontrolowany trening na symulatorze jazdy pozwala na wypracowanie prawidłowego zachowania kierowcy w realnym świecie. 

„Nasz symulator ULTRA – CAR pozwala na dobór szkolenia dopasowany do indywidualnych umiejętności i potrzeb kierowcy. Stawiamy użytkownika w trudnej sytuacji drogowej i obserwujemy jego reakcję. Następnie wspólnie przeprowadzamy analizę jego zachowań wskazując obszary, w których reagował prawidłowo, i te, które potencjalnie mogą prowadzić do groźnego w skutkach wypadku drogowego. DuPont jako pierwsza firma w Polsce współpracował z nami w przygotowaniu programu szkolenia i zapewnił je swoim pracownikom" – informuje Krzysztof Gos.

Firma DuPont zatrudnia ponad 100 kierowców, dlatego zaangażowała się w opracowywanie kursów i zorganizowała warsztaty dla swoich pracowników, włączając je w zakres szkoleń pracowniczych. Pracownicy mogą ćwiczyć zidentyfikowane przez siebie potencjalnie trudne sytuacje drogowe, a następnie wspólnie z trenerem, indywidualnie przeanalizować właściwy sposób reakcji.

Ćwiczenia odbywają się z wykorzystaniem prawdziwych przyrządów do kierowania i sterowania samochodem w symulowanych niebezpiecznych i trudnych sytuacjach drogowych. Zaletą symulatora bezpieczeństwa jazdy jest możliwość sprawdzenia siebie w sytuacjach ekstremalnych bez narażania własnego zdrowia lub życia. Taka forma ćwiczeń gwarantuje również oszczędność czasu jak i paliwa. Szkolenia na symulatorach pomagają skutecznie radzić sobie ze stresem wynikającym z nieznajomości prawidłowych zachowań oraz skutecznie ograniczać ryzyko wypadku w przyszłości.

 

Opublikowane przez: Redakcja

Dowiedz się więcej

Zarządzenie procesami w warsztacie – wywiad DuPont Refinish
Zarządzenie procesami w warsztacie – wywiad DuPont Refinish

Odbiorcy produktów lakierniczych marki DuPont Refinish mogą liczyć na ścisłą, wielozakresową współpracę z firmą. Przykładem wzorowego współpracownika jest firma ze Szczecina – Centrum Likwidacji Szkód Marcin Rutkowski. Jakości usług szczecińskiego warsztatu doświadczyło już ponad 10 tysięcy klientów. Co jest kluczem do sukcesu? Na to i inne pytania odpowiada właściciel firmy – Marcin Rutkowski. Kim jest […]

Podkład Cromax Pro w ofercie DuPont Refinish
Podkład Cromax Pro w ofercie DuPont Refinish

Oferta firmy DuPont Refinish wzbogaciła się o nowy podkład Cromax Pro. Cromax Pro – nowość w ofercie DuPont Refinish Podkład Cromax Pro Surfacer marki DuPont Refinish poprawia przyczepność między podłożem a lakierem bazowym, optymalizuje odcień dla każdego koloru lakieru bazowego oraz czyni ją wyjątkowo gładką. Zapewnia optymalną grubość powłoki. Jest szybki w aplikacji oraz charakteryzuje […]

Nowy kolor Renault Clio – Rouge Flamme
Nowy kolor Renault Clio – Rouge Flamme

Rosso Competizione dla modelu Giulietta marki Alfa Romeo czy ostatnio wprowadzony przez francuski koncern Renault kolor wyrazistej czerwieni Rouge Flamme, opracowany dla Renault Clio IV to coraz popularniejsze ostatnio powłoki 3-warstwowe. Trendy w kolorystyce: powłoki 3-warstwowe Jak zawsze w przypadku wprowadzenia przez producenta samochodów nowego odcienia koloru, lakiernicy są poddawani próbie. Muszą bowiem być gotowi […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!