Menu
Infomracje Części Technika Po godzinach
12.04 Rozstrzygnięcia XIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników 12.04 Nowe opony dla elektryków od włoskiego producenta wchodzą na rynek 11.04 Wyniki finansowe Auto Partner SA – dystrybutor poprawił własny rekord 11.04 Jak produkowane są części regenerowane? Kampania FAAS Forum. 11.04 Moc nagród w Olimpiadzie Mistrzów Bezpieczeństwa – w tym wyjazd do fabryki komponentów hamulcowych Boscha!

Przekładnie kierownicze

System steer by wire – auto bez kolumny kierowniczej. Nie będą potrzebne „przekładki”?

Standardowy współczesny samochód wyposażony jest w wał, który łączy kolumnę kierownicy z przekładnią kierowniczą (popularnie: maglownicą). Rozwiązanie steer-by-wire, nad którym pracują największe firmy z branży motoryzacji ma na celu wyeliminowanie mechanicznego połączenia pomiędzy kolumną kierownicy a przekładnią. To oczywiście niejedyna zmiana, jaką ma wprowadzić system steer-by-wire.

Regeneracja maglownicy – na czym polega i czy jest opłacalna?

Maglownica to potoczna nazwa przekładni zębatkowej montowanej w układzie kierowniczym. Odpowiada ona za przenoszenie obrotów kierownicy na koła samochodu, czyli mówiąc wprost za skręcanie. Awaria maglownicy powoduje problemy z prowadzeniem pojazdu, co znacząco obniża bezpieczeństwo na drodze. Jakie objawy daje uszkodzona przekładnia kierownicza? Na czym polega regeneracja maglownicy i czy jest bardziej opłacalna niż wymiana […]

Dwie nowe marki dostępne w ofercie Auto Partner SA

Auto Partner SA nawiązał współpracę z dwiema firmami – TCMATIC oraz Lizarte. Ich produkty dostępne są w ofercie dystrybutora.

Skuteczne sposoby Moog na poprawę właściwości jezdnych

W zasadzie każdy kierowca zdaje sobie sprawę z tego, że właściwości jezdne samochodu i komfort jazdy zależą od konstrukcji zawieszenia. Ale nie każdy potrafi choćby w przybliżeniu wskazać co tak naprawdę wpływa na podsterowność i nadsterowność, zwrotność, sposób tłumienia nierówności i stabilność w zakręcie. Firma Moog elementów zawieszenia wskazuje na kluczowe cechy konstrukcyjne oraz na […]

Stan zawieszenia a geometria zawieszenia

Bez wyeliminowania luzów w zawieszeniu nie da się prawidłowo wyregulować geometrii zawieszenia – przypomina marka MOOG. Należy o tym pamiętać zwłaszcza teraz, kiedy masowo wymieniamy opony z zimowych na letnie.

Gumowe i metalowo-gumowe elementy zawieszenia – rozmowa z ekspertem

Elementy gumowe zawieszenia mają kluczowy wpływ na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Dlatego powinniśmy sprawdzać ich stan zawsze, gdy mamy dostęp do podwozia auta. Nawet wtedy, gdy klient przyjechał z zupełnie innym zleceniem. Zapytaliśmy naszego eksperta o kwestie trwałości elementów gumowych i o to, jak rozpoznać uszkodzenia? Zapytaliśmy także o to, jak można ułatwić i przyspieszyć […]

KAMOKA wprowadza do oferty przekładnie kierownicze

Marka KAMOKA rozszerzyła swój asortyment o nowe przekładnie kierownicze, które są sprzedawane bez kaucji. W tym roku dostępne są 32 referencje produktu: do układów kierowniczych z hydraulicznym i elektrycznym mechanizmem wspomagania, a także do układów bez wspomagania.

Przekładnia kierownicza (nazywana niekiedy maglownicą) służy do przełożenia siły użytej do skręcenia kierownicy na siłę osiową, umożliwiającą skręcanie kół. Współczesne konstrukcje takich przekładni uchodzą za trwałe i stosunkowo bezawaryjne. Jeżeli jednak ulegną zużyciu lub awarii należy wymienić element na nowy lub poddać go regeneracji. Jak przebiega regeneracja przekładni kierowniczej? Między innymi tego dowiesz się z artykułów, obecnych w tej kategorii. Poznasz także najczęstsze powody zużycia maglownicy oraz objawy jej usterek. Poznasz także rynkową ofertę zamienników, dostępnych na niezależnym rynku części.