Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
16:16 Niespodziewane zmiany w “koszyku inflacyjnym” części samochodowych. Z czego wynikają? 16:06 5 typowych błędów – podczas wymiany świec zapłonowych 13:34 Za nami XIX Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego 13:13 Szkolenie online: “MAHLE – warsztat przyszłości” 21.11 Hankook kupuje koreańskiego producenta części samochodowych

Układ elektryczny

Podgrzewana odzież dla mechaników samochodowych

Praca w niskich temperaturach bywa wyzwaniem dla mechaników podczas wykonywania wstępnej diagnostyki lub drobnych napraw na zewnątrz. Podgrzewana odzież robocza wyposażona w technologie grzewcze to rozwiązanie zapewniające komfort cieplny w zmiennych warunkach. Odzież z własnym źródłem ciepła nie jest uniwersalnym rozwiązaniem problemów wszystkich branż, jednak w niektórych sektorach sprawdza się wyjątkowo dobrze.

HC-CARGO podsumowuje 2023. Co nowego pojawiło się w ofercie w zeszłym roku?

Na dworze siarczysty mróz. Te części w samochodach, których użytkowanie dobiegało już końca, poddają się teraz temperaturze, psują się i wymagają wymiany. Praca w warsztatach i u dostawców części wre. A HC-CARGO podsumowuje rok 2023.

ZF zaprezentowało nowy, automatyczny moduł parkowania

ZF prezentuje nowy moduł Parking ECU. Jest to jednostka, która umożliwia korzystanie z różnych funkcji automatycznego parkowania w szerszej gamie pojazdów przy użyciu kamer i czujników ultradźwiękowych w czasie rzeczywistym.

Mróz doskwiera. Czy warto zaopatrzyć warsztat w booster do akumulatora?

Fala kilkunastostopniowych mrozów skutecznie przerzedziła parkingi pod sklepami, szkołami czy innymi miejscami publicznymi. Problemy z uruchomieniem silnika z powodu rozładowania akumulatora to najczęściej występująca przypadłość w pojazdach Polaków. Warsztaty, aby móc świadczyć doraźną pomoc klientom w takich sytuacjach, mogą wyposażyć się w tzw. boostery, służące do awaryjnego uruchamiania pojazdu. Czy jednak takie urządzenie na pewno […]

Goodyear i TNO prezentują wyniki testów istotne dla zwiększenia bezpieczeństwa na drogach

Integracja technologii inteligencji opon ze sterownikiem układu przeciwblokującego (ABS) pojazdu może zwiększyć bezpieczeństwo na drodze i skrócić drogę hamowania o 1,75 metra – wynika z testów przeprowadzonych przez Goodyear oraz TNO. Firmy przedstawiły obiecujące wyniki wspólnych badań podczas targów Consumer Electronics Show 2024 w Las Vegas.

NTK Vehicle Electronics wprowadza 35 nowych szerokopasmowych czujników tlenu

Niterra – firma specjalizująca się w dziedzinie zapłonu i elektroniki samochodowej, wprowadza do swojej oferty 35 czujników tlenu NTK Vehicle Electronics. Te najnowsze produkty należą do grupy liniowych czujników szerokopasmowych.

Innowacje oświetleniowe – tak będą świecić auta (niedalekiej) przyszłości

Firma HELLA, jeden z wiodących producentów oświetlenia pojazdów, zaprezentowała w niemieckim Rust innowacje, które wkrótce trafiać będą do nowych modeli samochodów. Reflektory nowej generacji zwiększą bezpieczeństwo jazdy, ale staną się także wyzwaniem dla warsztatów, gdyż w określonych przypadkach będą wymagać konfiguracji.

Akumulator “padł” na mrozie. Ale dlaczego? [FILM]

Z okazji wyjątkowo mroźnej aury przypominamy naszą rozmowę z ekspertem od akumulatorów oraz ich usterek, Adamem Potępą (VARTA, Clarios). Awaria tego elementu to najczęstszy powód interwencji pomocy drogowej. O tym, że akumulatory “padają” na mrozie wiemy wszyscy. Czy jednak znamy konkretne przyczyny tego zjawiska?

Blokada mechanizmu różnicowego – czym jest?

Blokada mechanizmu różnicowego to rozwiązanie, które ma na celu zwiększenie dzielności samochodu w terenie, na drogach błotnistych, mokrych, zaśnieżonych i sypką nawierzchnią. Dawniej blokady mechanizmu różnicowego stosowano tylko w samochodach terenowych, w niektórych pickupach, a także pojazdach rolniczych. Było to przede wszystkim rozwiązania mechaniczne, sterowane za pomocą mechanicznej dźwigni. Obecnie blokady mechanizmu różnicowego montuje się […]

Rola koła zamachowego w silniku spalinowym

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, czemu służy koło zamachowe, ani w jakim celu jest montowane na wale silników spalinowych. W dzisiejszym artykule poznamy zastosowanie i zasadę działania koła zamachowego oraz pokażemy, że koła zamachowe dwumasowe również mają swoje wady.

To jeden z układów w pojeździe, który najczęściej sprawia problemy kierowcom i mechanikom. Od układu elektrycznego w pojeździe zależy prawidłowa praca szeregu istotnych elementów takich jak oświetlenie, akumulator, system bezpieczeństwa ABS, a nawet zasilanie radia. W nowoczesnych samochodach elektrycznych, układ ten pełni szczególnie ważną rolę. W tej kategorii znajdziesz schematy układów elektrycznych pojazdów, informacje o częściach zamiennych czy nowościach rynkowych.