Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
27.12 “Mój Elektryk 2.0” już niebawem. Co się zmieni? 25.12 Alfa e-Parts poszerza ofertę o nowe produkty i przekracza 6500 pozycji w katalogu 24.12 Rynek samochodów elektrycznych w Polsce: szanse i wyzwania dla dealerów 24.12 “Kodeks Dobrej Komunikacji”: nowy pomysł marki FORVIA. To odpowiedź na zmiany na rynku pracy. 24.12 Niemiecka Nagroda Przyszłości dla twórców rewolucyjnej technologii Digital Light

Ankiety

Skutki pandemii w branży napraw pojazdów – wyniki ankiety dla warsztatów

Zdecydowana większość warsztatów nie zawiesiła działalności, mimo problemów z powodu pandemii koronawirusa. Czy nastroje w branży napraw na etapie Tarczy Antykryzysowej 2.0 są gorsze czy lepsze niż na początku kryzysu, kiedy to przeprowadziliśmy naszą pierwszą ankietę? Odpowiedź poniżej.

Kolejny etap kryzysu – wyniki ankiety dla hurtowni i dystrybutorów części

Po ponad miesiącu od wprowadzenia pierwszych ograniczeń związanych z pandemią, ponownie zapytaliśmy hurtowników i dystrybutorów części o ich sytuację rynkową. Pora na przedstawienie aktualnych danych oraz porównanie ich z tymi z pierwszych dni kryzysu.

Koronawirus a przemysł produkcji części i komponentów – wyniki ankiety

Serdecznie dziękujemy wszystkim producentom części i komponentów motoryzacyjnych, którzy w tym trudnym okresie znaleźli czas na wypełnienie naszej ankiety. Dzięki temu możemy przedstawić aktualny stan branży produkcyjnej w kontekście ograniczeń związanych z pandemią. Wyniki porównujemy z rezultatami pierwszej ankiety, przeprowadzonej miesiąc temu.

Skutki pandemii w branży napraw pojazdów – ankieta dla warsztatów

Po ponad miesiącu od wprowadzenia pierwszych obostrzeń, związanych z pandemią koronawirusa, zachęcamy wszystkie warsztaty do ponownego wzięcia udziału w naszej ankiecie, której celem jest zbadanie skali aktualnych problemów rynku.

Kolejny etap kryzysu – ankieta dla dystrybutorów części

Każdy kolejny tydzień pandemii koronawirusa przynosi nowe problemy. Dlatego też zachęcamy wszystkich przedstawicieli dystrybutorów i hurtowni części do ponownego wzięcia udziału w naszej ankiecie, której celem jest zbadanie skali aktualnych problemów rynku.

Koronawirus a produkcja – ankieta dla producentów części

Produkcja części motoryzacyjnych to jedna z branż, które szczególnie ucierpiały na kryzysie wywołanym pandemią koronawirusa. Po ponad miesiącu od wprowadzenia pierwszych ograniczeń, zachęcamy wszystkich przedstawicieli fabryk i zakładów produkcyjnych do wzięcia udziału w naszej ankiecie. Celem jest zbadanie skali aktualnych problemów branży produkcyjnej.

Tarcza Antykryzysowa w opinii firm z branży moto – wyniki ankiety

Zarówno właściciele warsztatów jak i dystrybutorzy części motoryzacyjnych dość sceptycznie podchodzą do rozwiązań pomocowych dla przedsiębiorców, zawartych w opracowanej przez rząd Tarczy Antykryzysowej. Poniżej przedstawiamy wyniki naszej ankiety.

Czy Tarcza Antykryzysowa pomoże Twojej firmie? Ankieta.

Pakiet ustaw, określanych jako Tarcza Antykryzysowa, który ma zapewnić wsparcie m.in. przedsiębiorcom został oficjalnie ogłoszony. W jakim stopniu na rządowej pomocy skorzystają firmy działające w branży części i napraw samochodowych? Mamy nadzieję, że realny poziom wsparcia pomogą ustalić wyniki naszej ankiety. Zachęcamy do udziału.

Ograniczenie dni pracy warsztatu sposobem na kryzys? Wyniki ankiety.

W trudnym, kryzysowym czasie związanym z pandemią, warsztaty poszukują metody na ograniczenie strat. Czy redukcja czasu pracy warsztatu jest dobrym sposobem? Przedstawiamy wyniki naszej ankiety.

Ograniczenie dni pracy warsztatu sposobem na kryzys? Ankieta.

Wyniki naszej ubiegłotygodniowej ankiety wskazują, że ponad 93% warsztatów odczuło spadek liczby klientów, związany z czasem wirusowej pandemii. W tym trudnym czasie wszyscy poszukują metody na ograniczenie strat. Jednym z pomysłów zasłyszanych przez nas na rynku jest redukcja czasu pracy – solidarnie przez całą branżę. Czy jest to realne? O opinię prosimy Czytelników.

W obecnych czasach ochrona środowiska naturalnego jest jednym z priorytetów branży motoryzacyjnej. W osiąganiu celów ekologicznych pomaga stosowanie części regenerowanych. Poddane profesjonalnej regeneracji podzespoły są produktami pełnowartościowymi, które mogą być bezpiecznie użytkowane w samochodzie. Regeneracja to oszczędność kluczowych surowców oraz energii niezbędnej do ich pozyskania i obróbki. W naszym kraju najczęściej regenerowane są części takie jak zaciski hamulcowe, turbosprężarki, sprzęgła, filtry DPF, przekładnie kierownicze czy piasty kół. Więcej informacji na temat regeneracji części można znaleźć w powyższych artykułach.