Tarcza Antykryzysowa w opinii firm z branży moto – wyniki ankiety

6 kwietnia 2020, 14:52

Zarówno właściciele warsztatów jak i dystrybutorzy części motoryzacyjnych dość sceptycznie podchodzą do rozwiązań pomocowych dla przedsiębiorców, zawartych w opracowanej przez rząd Tarczy Antykryzysowej. Poniżej przedstawiamy wyniki naszej ankiety.

Okazuje się, że duża część firm nie będzie mogła skorzystać z niektórych form pomocy, proponowanych przez rząd. Być może sytuację nieco zmieni projekt drugiej Tarczy Antykryzysowej, który jest obecnie konsultowany przez rządzących. Nasza ankieta dotyczyła jednak pierwszej wersji Tarczy, oficjalnie zatwierdzonej 1 kwietnia 2020 r.

Tarcza Antykryzysowa:

Poza ankietą, zapytaliśmy Czytelników naszego portalu o przykładowe formy wsparcia, które byłyby optymalną pomocą dla ich firm. Poniżej wypisujemy kilka wybranych z proponowanych pomysłów:

  • zwolnienie ze składek ZUS na cały czas epidemii
  • zwolnienie z ZUS dla wszystkich firm (bez limitu liczby zatrudnianych pracowników)
  • zawieszenie podatku dochodowego w trakcie trwania pandemii (dla zagwarantowania płynności finansowej)
  • przejęcie przez ZUS płatności zasiłku chorobowego pracowników również przez okres pierwszych 33 dni
  • pożyczki dla firm na 0% do 100 tys zł
  • realne dofinansowania do wypłat pracowników
  • ograniczenie biurokracji przy korzystaniu z Tarczy

Zachęcamy do dyskusji w komentarzach.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Przemysław, 6 kwietnia 2020, 15:59 0 -2

Co Nam da to, że odłożą składki zus na póżniej?? I tak będziemy musieli je zapłacić, a nie wiadomo czy za trzy miesiące będzie lepiej. Może sytuacja z pandemią się uspokoi, ale jak ludzie nie będą z czego mieli naprawiać aut to i my nie zarobimy, pracownicy nie zarobią i wszyscy pójdziemy na bezrobocie...

Odpowiedz

Adrian, 7 kwietnia 2020, 21:16 0 0

Do Przemka.
Ten ZUS to nie jest odroczony tylko darowany nam, bo rząd za nas wpłaci na konto pracowników. A chyba nawet do czerwca nie musimy tego zgłaszać, tylko automatycznie to zrobią, ale to się upewnij bo nie jestem tego pewny. Sam muszę sprawdzić, ale tak cos słyszałem.

Odpowiedz

Miłosz, 7 kwietnia 2020, 1:04 6 0

Powoli trzeba ochłonąć i przyzwyczaić się do życia w obecnej rzeczywistości. Izolacja ludzi w sile wieku i dobrym zdrowiu nic nie pomoże. Wirus jest i pewnie będzie. Trzeba przez niego przejść prędzej niż później i oby rząd opamiętał się z nowymi restrykcjami. Co nam da 2,3,4 tygodnie w domu jak sytuacja powtórzy się za pół roku. Odżywiajmy się zdrowo, bądźmy aktywni, róbmy swoje. Ktoś kto w życiu buta nie wyprodukował i nie sprzedał niech nam nie narzuca żebyśmy siedzieli w domu.Nam przedsiębiorcom pieniądze na konto nie wpływają 10-tego. My produkujemy, świadczymy usługi dzięki czemu zarabiamy na siebie, na pracowników i całą resztę beneficjentów (czytaj budżetówkę i socjal). Izolujmy w miarę możliwości starszych i chorych i żyjmy dalej. To nie minie z dnia na dzień i a nasza nabyta odporność będzie lepsza i tańsza niż leki i szczepionki.

Odpowiedz

QWER, 7 kwietnia 2020, 7:53 3 -1

Ciekaw, jestem czy gdyby zmarła Ci bliska osoba to byś tak mówił?
Oczywiście, że przez wirus gospodarka jest w ruinie - zresztą była już przed, ale teraz będzie można to oficjalnie ogłosić. Do momentu aż nie wynajdziemy szczepionki lub skutecznego lekarstwa to musimy ograniczyć liczbę zachorowań. Zwróć uwagę na ilość dziennych zachorowań i zgonów - zachorowania idą w setki, zgodny w dziesiątki. Serio w miarę możliwości, jeśli nie musimy ograniczmy kontakty. Jest jeszcze jedna rzecz, która mnie ciekawi - sam prowadzę biznes obroty spadły, ale mam odłożone na X czasu działania bez wynagrodzeń. Jak można prowadzić biznes i mieć problemy po dwóch tygodniach słabszego okresu.

Odpowiedz

Big B, 7 kwietnia 2020, 21:19 2 -1

Internet huczał , ze idzie kryzys . I to od dobrego roku . Jak ktoś to ignorował i brał kolejne leasingi lub kredyty zamiast odkładać na czarna godzinę to może mieć pretensje tylko do ciebie .

Odpowiedz

Kredytobiorca, 7 kwietnia 2020, 21:48 0 0

hej kolego Big, niby masz rację, ale nikt nie myślał i nie huczał, że aż taki kryzys.

Odpowiedz

Miras, 7 kwietnia 2020, 9:34 0 0

Nie dawać zadnej tarczy

Odpowiedz

Kredytobiorca, 7 kwietnia 2020, 21:50 0 0

I jak sobie poradzisz? będziesz wyciągał z tego co odłożyłeś. To ja wolę aby dali ulgi na ZUS.

Odpowiedz