Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
27.12 “Mój Elektryk 2.0” już niebawem. Co się zmieni? 25.12 Alfa e-Parts poszerza ofertę o nowe produkty i przekracza 6500 pozycji w katalogu 24.12 Rynek samochodów elektrycznych w Polsce: szanse i wyzwania dla dealerów 24.12 “Kodeks Dobrej Komunikacji”: nowy pomysł marki FORVIA. To odpowiedź na zmiany na rynku pracy. 24.12 Niemiecka Nagroda Przyszłości dla twórców rewolucyjnej technologii Digital Light

Ankiety

Czy drobne usługi warsztatowe się opłacają? Wyniki ankiety.

Jak wynika z naszej ankiety, mechanicy w zdecydowanej większości nie odmawiają wykonywania krótkich i (z reguły) prostych usług, takich jak wymiana żarówek, wycieraczek czy akumulatora. Czy jednak uważają je za opłacalne? Tu zdania są podzielone.

Czy wykonujesz drobne usługi warsztatowe? Ankieta.

W komentarzach pod naszymi artykułami często wybucha dyskusja na temat opłacalności konkretnych napraw samochodowych. Szczególnie niejednoznacznym tematem wydają się najdrobniejsze usługi, takie jak wymiana żarówek, wycieraczek czy akumulatora. Co sądzicie o ich opłacalności? Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Instalacja fotowoltaiczna w warsztacie – czy warto?

Trwa rynkowy “boom” na odnawialne źródła energii. Panele słoneczne wyrastają na dachach kolejnych budynków jak grzyby po deszczu. Czy podobna inwestycja może opłacić się także warsztatowi samochodowemu? Tak, ale tylko pod pewnymi warunkami…

Czy masz uprawnienia do napraw aut elektrycznych i hybrydowych? Ankieta.

Pojazdów elektrycznych jest na polskich drogach nadal niewiele, jednak w dość szybkim tempie wzrasta liczba aut hybrydowych. Do obsługi obu tych typów pojazdów konieczne jest posiadanie uprawnień SEP. Jaka część pracowników warsztatów już je wyrobiła, a jaka zamierza to zrobić? Między innymi o to, pytamy w naszej nowej ankiecie.

Czy korzystasz z elektronicznych książek serwisowych? Wyniki ankiety z 9 krajów Europy.

Elektroniczne książki serwisowe (EKS) są bezpieczną formą archiwizowania historii napraw pojazdu oraz dokonanych czynności eksploatacyjnych. Czy warsztaty chętnie z nich korzystają? Badanie przeprowadziliśmy w 9 krajach europejskich.

Wymiana oleju – najczęściej w warsztacie

Niemal 75% kierowców deklaruje, że wymianę oleju zleca mechanikowi w warsztacie – wynika z badania, które na zlecenie marki Petronas przeprowadził Instytut ARC Rynek i Opinia w 2019 roku. Jeszcze większy odsetek respondentów (80%) chce, żeby podczas takiej wizyty mechanik doradził im, jaki olej wybrać. Warsztat, obok sklepu motoryzacyjnego jest miejscem, w którym kierowcy najczęściej […]

Lód pęka, motoryzacja rusza [ANKIETA]

Stopniowe odmrażanie gospodarki przy jednoczesnym zachowywaniu zasad bezpieczeństwa spowodowało, że powoli wracamy do normalności, a wiele firm wznawia już działalność, choć oczywiście nie wszystkie i nie w zakresie „sprzed pandemii”. Na ile podejmowane obecnie kroki pozwolą choć zbliżyć się branży do poziomu, w jakim znajdowała się pod koniec 2019 roku? Wszystko zależy od tego, jak […]

Czy klienci wracają do Twojego warsztatu? Wyniki ankiety.

Powracający klienci to skarb, który doceniamy zwłaszcza teraz, w kryzysowym dla rynku czasie pandemii. Jak dużo warsztatów, właśnie na takich osobach opiera swój biznes? Czy warsztaty poświęcają dużo uwagi stałym klientom? Odpowiedzi na te pytania przynoszą wyniki naszej ankiety.

Czy korzystasz z elektronicznych książek serwisowych? Ankieta.

Kiedy po raz pierwszy, cztery lata temu, przeprowadziliśmy ankietę dla warsztatów dotyczącą elektronicznych książek serwisowych (EKS) producentów pojazdów, okazało się, że zdecydowana większość (87%) badanych nie korzysta z tej funkcjonalności. Czy rynek zmienił się pod tym względem? Sprawdźmy to!

Czy branża moto polubiła pracę zdalną? Wyniki ankiety.

Wprowadzenie pracy zdalnej dla przynajmniej części pracowników zadeklarowało w naszej ankiecie niemal 9 na 10 przedstawicieli przedsiębiorstw, zajmujących się produkcją części i komponentów i prawie połowa dystrybutorów i hurtowni części. Postanowiliśmy sprawdzić, jak pracownicy branży moto odnajdują się w tej nowej sytuacji. Wnioski mogą wydawać się zaskakujące.

W obecnych czasach ochrona środowiska naturalnego jest jednym z priorytetów branży motoryzacyjnej. W osiąganiu celów ekologicznych pomaga stosowanie części regenerowanych. Poddane profesjonalnej regeneracji podzespoły są produktami pełnowartościowymi, które mogą być bezpiecznie użytkowane w samochodzie. Regeneracja to oszczędność kluczowych surowców oraz energii niezbędnej do ich pozyskania i obróbki. W naszym kraju najczęściej regenerowane są części takie jak zaciski hamulcowe, turbosprężarki, sprzęgła, filtry DPF, przekładnie kierownicze czy piasty kół. Więcej informacji na temat regeneracji części można znaleźć w powyższych artykułach.