Czy korzystasz z elektronicznych książek serwisowych? Ankieta.

11 maja 2020, 10:34

Kiedy po raz pierwszy, cztery lata temu, przeprowadziliśmy ankietę dla warsztatów dotyczącą elektronicznych książek serwisowych (EKS) producentów pojazdów, okazało się, że zdecydowana większość (87%) badanych nie korzysta z tej funkcjonalności. Czy rynek zmienił się pod tym względem? Sprawdźmy to!

Zakończyliśmy zbieranie odpowiedzi w ankiecie. W poniższym linku znajduje się artykuł z jej wynikami:

Czy korzystasz z elektronicznych książek serwisowych? Wyniki ankiety z 9 krajów Europy.

Producenci samochodów wolniej niż pierwotnie sądziliśmy decydują się na zastępowanie papierowych książek serwisowych ich wersjami elektronicznymi. W przypadku wielu marek, nabywcy nowych samochodów nadal otrzymują tradycyjną książeczkę, wypełnianą ręcznie przez pracownika serwisu podczas przeglądów lub wykonywanych napraw. Niektórzy producenci oferują obie formy – papierową i online’ową jednocześnie, ale nie brakuje także tych, którzy ewidencję napraw przenieśli w całości do sieci.

Klienci warsztatów, zwłaszcza posiadający samochody względnie nowe, mogą oczekiwać od warsztatów niezależnych uzupełnienia EKS po wykonanej usłudze. Temat może okazać się szczególnie istotny zwłaszcza w nadchodzących miesiącach, kiedy to na skutek kryzysu wielu właścicieli pojazdów może rezygnować z usług ASO na rzecz korzystniejszych cenowo warsztatów niezależnych. Jak powszechnie wiadomo, utrzymanie ciągłości ewidencji napraw dokonywanych w pojeździe jest niezwykle ważne dla jego późniejszej odsprzedaży.

Zachęcamy wszystkich przedstawicieli warsztatów do udziału w naszej ankiecie. Pytamy w niej o to, czy korzystacie z EKS, o Wasze opinie dotyczące dostępu do nich oraz o wygodę ich obsługiwania. Zapraszamy również do dzielenia się swoimi opiniami w komentarzach pod artykułem.

 

Ankieta została zakończona!

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Aaaaaa, 13 maja 2020, 21:33 0 0

Pierwsze pytanie jest źle skonstruowane powinno być czy korzystasz bo ja np. korzystam ale z bezpłatnych czyli nie kupuje

Odpowiedz

Redakcja, 14 maja 2020, 9:06 0 0

Dziękujemy za słuszną uwagę.

Odpowiedz

Preludium, 14 maja 2020, 8:38 1 0

Bmw czy audi ma za free wpisy do książki serwisowej. Oczywiście po wcześniejszej weryfikacji i rejestracji ze jesteś firma.

Odpowiedz

Anonim, 14 maja 2020, 12:21 3 0

Bardzo ciekawy temat Państwo poruszyli, liczę na artykół z podaniem danych kontaktowych do książek serwisowych jakie można uaktualniać przez niezalezne warsztaty.

Odpowiedz

Anonim, 17 maja 2020, 13:25 0 0

Sa klopoty by uzyskac odpis papierowy z elektr.Ks.Serwisowej na w Toyta , a zwykly przeglad kosztuje az 1100PLN(wym.oleju i fitra oleju)

Odpowiedz