Czy wykonujesz drobne usługi warsztatowe? Ankieta.

12 sierpnia 2020, 11:45

W komentarzach pod naszymi artykułami często wybucha dyskusja na temat opłacalności konkretnych napraw samochodowych. Szczególnie niejednoznacznym tematem wydają się najdrobniejsze usługi, takie jak wymiana żarówek, wycieraczek czy akumulatora. Co sądzicie o ich opłacalności? Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Które usługi warsztatowe opłacają się najbardziej? To odwieczne pytanie w naszej branży. Nasz niedawny kalkulator napraw wykazał, że zarówno w Polsce jak i w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej, większy zysk można odnotować na wymianie opon niż na bardziej skomplikowanych usługach, takich jak wymiana sprzęgła. Oczywiście rozważania na ten temat są w większości teoretyczne, ponieważ wymiana opon to biznes sezonowy, a aby utrzymać ciągłość pracy warsztatu trzeba podejmować się również tych teoretycznie mniej opłacalnych prac.

Czy jednak warto poświęcać swój czas na usługi najdrobniejsze, takie jak trwająca 10 minut wymiana żarówki czy wycieraczek albo wymiana akumulatora (w pojazdach, gdzie nie jest konieczna jego czasochłonna adaptacja)?

Część mechaników, pozostawiająca komentarze pod naszymi artykułami uważa, że tego typu zajęcia to strata czasu, zaburzająca tylko koncentrację mechanika na głównych zadaniach i generująca kosztowne opóźnienie ich wykonania. Inni twierdzą jednak, że takie usługi dają świetny zarobek, jeżeli zsumujemy je np. w ujęciu rocznym (np. 50 wymienionych żarówek po 20 zł za usługę w czasie łącznie 8 godzin pracy + marża na żarówce).

Ankieta została zakończona. Wyniki dostępne w linku poniżej:

Czy drobne usługi warsztatowe się opłacają? Wyniki ankiety.

 

Czy w Twoim warsztacie wykonujesz drobne usługi, takie jak wymiana żarówki, wycieraczek czy akumulatora (tam gdzie nie jest to procedura czasochłonna*)? *

* np. konieczność adaptacji akumulatora, utrudniony dostęp do żarówki, konieczność wybrania trybu serwisowego wycieraczek itp.

Jak oceniasz opłacalność wykonywania tego typu drobnych usług w warsztacie? *

(1 – bardzo nieopłacalne, 10 – bardzo opłacalne)

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Jaki jest Twój stosunek do drobnych usług warsztatowych? *

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Igor, 12 sierpnia 2020, 16:21 5 0

Dawniej wymieniałem za darmo jeśli klient kupował u mnie. Teraz biorę co najmniej dychę za usługę. Przejechałem się na tym, gdy kiedyś jedną żarówkę wymieniałem godzinę, bo nie można bylo się dostać do klosza.

Odpowiedz

Ziomus, 13 sierpnia 2020, 7:28 4 -1

Takie rzeczy są najgorsze. Zrobisz komuś obcemu przysługę, kto pierwszy raz do CB przyjechał, powiesz 20zł, a on Cię potrafi zacząć wyklinac od złodziei... Takie tematy tylko dla stałych klientów i wtedy po prostu nie bierze się pieniędzy.

Odpowiedz

Krzysztof, 13 sierpnia 2020, 12:59 2 0

W zależności co to ma być i dla kogo tzn stały klient,podróżny z trasy (w szczególności z małym dzieckiem),i czasochłonność albo wezmę albo nie wezmę nic.Stały klient wróci podróżny zrobi reklamę do dobrego wizerunku mnie jako mechanika.
Krzysztof

Odpowiedz

Anonim, 13 sierpnia 2020, 18:10 0 0

Na wymianach wycieraczek ,żarówek można zarobić Wymiana żarówki H7 gdzie poświęcam max 10 min 61,50 zł z żarówką,niewielu jest niezadowolonych a raczej zadowoleni bo w większości robią łaskę?

Odpowiedz

Adaś, 17 sierpnia 2020, 20:52 1 0

U mnie są to pracki dla stałych klientów i przy prostym dostępie bezpłatne, gratisik w ramach dobrej współpracy. W innych przypadkach ("obcy" klient, trudny dostęp itp. trzeba coś policzyć za stratę czasu, by nie być po prostu jeleniem.

Odpowiedz

Tadeusz z Malinki, 25 sierpnia 2020, 15:12 0 0

ja nie mam warsztatu -ale te prace sam wykonuje w garażu lub pod blokiem i nie liczę czasu -moze to dłuzej trwa -ale jak jadę to mi lepiej ze sam zrobiłem

Odpowiedz