Wszystko dla 4×4 – wywiad z Brentem Hutchinsonem z Terrain Tamer

10 lutego 2014, 9:40

Terrain Tamer specjalizuje się w produkcji części zamiennych, przeznaczonych do pojazdów z napędem 4×4. Firma rośnie równie dynamicznie jak zainteresowanie pojazdami z napędem na cztery koła wśród kierowców. Przedstawiamy wywiad z Brentem Hutchinsonem, Marketing Managerem w Terrain Tamer.

Opowiedz o historii Waszej firmy?

Wywiad Terrain TamerFrank Hutchinson rozpoczął działalność wraz z Donem Kyattem pod koniec 1969 roku. Don, który był znacznie starszy, był prawdziwym geniuszem części zamiennych. Mógł z pamięci wymienić numer każdej z nich. Nauczył również Franka podstaw handlu. Obaj dostrzegli potrzebę na mocne i solidne części dla pojazdów, które podróżując przez tereny w których części od producentów oryginalnego wyposażenia często zawodzą.

Na początku zaopatrywaliśmy w części zamienne marek Bedford i Leyland, a także byliśmypionierami podróży przez Czerwone Serce Australii. Bill King (założyciel AAT Kings) był jednym z pierwszych naszych klientów. Jeśli udało nam się nakłonić klientów do przejazdu, tak jak Bill’a, przez Pustynię Simpsona (iz powrotem), wtedy stawali się klientami na całe życie! Gdy jakiś pojazd nie wytrzymywał trasy, dla nas była to świetna lekcja, jak możemy go wzmocnić. Chociaż pojazdy zmieniły się, to te  doświadczenia napędzały rozwój firmy. Terrain Tamer jest po prostu kulminacją całej naszej wiedzy, która powstała na bazie doświadczeń naszych klientów i materializuje się w postaci części zamiennych do pojazdów 4×4.

Co obecnie dzieje się w firmie?

Terrain-Tamer fabrykaEkspansja Terrain Tamer obecnie jest bardzo ekscytująca. W ubiegłym roku wprowadziliśmy ponad 900 części do naszej oferty, a bieżący rok rozpoczęliśmy równie intensywnie. Większość z tych części jest w 2-3 letnim procesie rozwoju a zatem bez przerwy trwa cykl wytwarzania nowych wyrobów dla różnych marek i modeli.

2013 rok był dla nas niesamowity, centralę firmy przenieśliśmy do nowego miejsca -Tottenham w stanie Victoria, to ponad 32 000 metrów kwadratowych przestrzeni, w której mamy nawet własny tor do testów. Okazuje się on świetnym wsparciem w rozwoju produktów firmy, ale również wyzwala wiele pozytywnych emocji wśród naszych pracowników. Wielu z nich specjalnie przychodzi do pracy wcześniej, aby przetestować możliwości swoich pojazdów, z dala od oczu innych członków personelu.

Jako firma mamy 120 pracowników, w 12 lokalizacjach magazynowych, w 4 krajach. Jesteśmy niezwykle dumni, że mamy 20 pracowników, którzy pracują z nami stale od ponad 25 lat. To jest niesamowite i w jakiś sposób magiczne, że Frank nauczył każdego z nich, tak samo jak Don uczył jego, jak stać się mistrzem części.

Co odróżnia Terrain Tamer od konkurencji?

Nasze produkty są bardziej porównywane z oryginalnymi częściami pochodzącymi od producentów, aniżeTerrain-Tamerli produktami dostępnymi na rynku zamienników. Mamy ponad 40 000 części, przez to zamówienia składane przez warsztaty, automatycznie przechodzą w tryb realizacji. To jest niezwykle ważne dla naszych stałych klientów, gdy mają samochód na podnośniku. Nasza oferta obejmuje zestawy łożysk, zawieszenia, filtry, elementy silnika, hamulce, sprzęgła, układ chłodzenia, układ napędowy, układ kierowniczy i akcesoria dla pojazdów 4×4,  jak komutator biegu jałowego, zestaw asekuracyjny do jazdy terenowej lub oryginalne australijskie taśmy.

Nad czym obecnie pracujecie?

To są informacje poufne, ale mogę powiedzieć o wyrobach, które pojawią się na rynku w najbliższych miesiącach. Będą to sprężyny śrubowe stożkowe.

Uważamy że wprowadzony przez nas Tooling Program stał się strategią działania firmy, dzięki niemu możemy tworzyć nowe oprzyrządowanie do naszych projektów. Możemy wzmocnić części od producentów oryginalnego wyposażenia, tam gdzie wiemy, że są słabe. Każdy prototyp poddawany jest niezależnym testom metalurgii, bezpośrednio w Melbourne. Ten rozległy proces kontroli jakości pomógł nam umocnić reputację Terrain Tamer, która stale rośnie. Sworznie, wały napędowe, przeguby, piasty, wały tylne, przekładnie i osie, one wszystkie będą rozwijane w 2014 roku w ramach naszego programu.

Kto korzysta z Waszych produktów?

Wszyscy, którzy dbają, którzy polegają na swoich pojazdach i ich niezawodności. Tak więc nasz klient może działać w obszarze górnictwa, służb ratunkowych lub może być rolnikiem, który doskonale wie, że niesprawny pojazd będzie oznaczał dla niego spadek wydajności. Oczywiście Terrain-Tamerwśród klientów mamy prywatnych właścicieli pojazdów, którzy chcą jak najlepiej dla swojego samochodu, ponieważ jest on ich pasją.

Jakie jest Wasze największe osiągnięcie?

Szerzenie zamiłowania do pojazdów z napędem na 4 koła, dzięki naszemu zespołowi i naszym klientom. Umożliwiamy ludziom dostęp do każdego miejsca, tak aby w drodze czuli się bardziej swobodnie, wiedząc, że mają nasze wsparcie. W jakimkolwiek kraju żyjemy, nigdy nie powinniśmy się bać go odkrywać.

Dowiedz się więcej

Terrain Tamer – producent części i akcesoriów do pojazdów z napędem 4×4
Terrain Tamer – producent części i akcesoriów do pojazdów z napędem 4×4

Terrain Tamer to australijska marka, produkująca wytrzymałe części i akcesoria dla pojazdów z napędem na 4 koła. W Polsce dystrybucją produktów TT zajmuje się firma Wyprawa 4×4. Australijska marka Terrain Tamer Powstanie Terrain Tamer (TT) związane było z bardzo dużym zapotrzebowaniem na wytrzymałe części i akcesoria dla pojazdów z napędem na 4 koła, zdolnych do poruszania się […]

W trosce o bezpieczne drogi – wywiad z Ryszardem Fonżychowskim ze stowarzyszenia “Droga i Bezpieczeństwo”.
W trosce o bezpieczne drogi – wywiad z Ryszardem Fonżychowskim ze stowarzyszenia “Droga i Bezpieczeństwo”.

Mimo rosnącej świadomości społeczeństwa, w Polsce wciąż notuje się przypadki rażących błędów i zaniedbań kierowców, których efektem są tragiczne zdarzenia. O najważniejszych obowiązkach osób prowadzących pojazdy i sposobach na eliminowanie złych zachowań drogowych opowiedział nam Ryszard Fonżychowski ze stowarzyszenia “Droga i Bezpieczeństwo”. W mediach dużo mówi się o wypadkach powodowanych przez kierowców będących pod wpływem […]

,,Nie zwycięstwo, a walka o nie” – wywiad z Jochenem Hahnem z Castrol Team Hahn Racing
,,Nie zwycięstwo, a walka o nie” – wywiad z Jochenem Hahnem z Castrol Team Hahn Racing

Jochen Hahn jest żywą legendą wyścigów ciężarówek, trzykrotnym triumfatorem zawodów FIA European Truck Racing Championship. Z kierowcą startującym w barwach Castrol Team Hahn Racing rozmawialiśmy podczas imprezy pokazowej Inter Cars Motor Show. Dlaczego związał Pan swoją karierę sportową właśnie z ciężarówkami? Czy zwykłe samochody osobowe są dla Pana za małe? Jochen Hahn: To, że zdecydowałem […]

Nowy magazyn Terrain Tamer w Tasmanii
Nowy magazyn Terrain Tamer w Tasmanii

Nowy magazyn Terrain Tamer położony jest tylko 10 minut jazdy od centrum miasta Hobart i jest zlokalizowany na byłym terenie firmy: Peter Finch 4×4, czyli wcześniej-szych głównych hurtowników części Terrain Tamer. Magazyn będzie zarządzany przez Petera Bonavię, który od wielu lat związany jest z tą branżą, ma bogatą wiedzę i doświadczenia w obszarze 4WD a […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!