Terrain Tamer – producent części i akcesoriów do pojazdów z napędem 4×4

18 lipca 2013, 15:29

Terrain Tamer to australijska marka, produkująca wytrzymałe części i akcesoria dla pojazdów z napędem na 4 koła. W Polsce dystrybucją produktów TT zajmuje się firma Wyprawa 4×4.

Australijska marka Terrain Tamer

Allan Gray Terrain Tamer Powstanie Terrain Tamer (TT) związane było z bardzo dużym zapotrzebowaniem na wytrzymałe części i akcesoria dla pojazdów z napędem na 4 koła, zdolnych do poruszania się po australijskiej prowincji. Australian Automotive, właściciel marki, kładł nacisk na projektowanie, badania i testowanie gotowych produktów, co w efekcie przełożyło się na uznanie wśród fanów motoryzacji.

Każdy producent samochodów obecnie oferuje pojazdy z napędem na 4 koła. Pierwszy taki napęd pojawił się w samochodach terenowych, co znacząco zwiększyło możliwości pojazdów. W latach osiemdziesiątych, marka Audi, wprowadziła ten napęd do samochodu sportowego,  tym sposobem poprawiając jego zwrotność na zakrętach. Obecnie pojazdy tego typu są bardzo rozpowszechnione, głównie za sprawą samochodów typu SUV.  Ich główną zaletą jest zwiększone bezpieczeństwo jazdy. Mechanizm ten posiada również wady, związane przede wszystkim z zastosowaniem większej liczby skomplikowanych podzespołów, których wymiana kosztuje. Dlatego tak istotne jest stosowanie wysokiej jakości akcesorów i części zamiennych do tych pojazdów.

Marka Terrain Tamer na rynku pojawiła się w 1960 roku i znalazła zastosowanie nie tylko wśród entuzjastów samochodów z napędem na 4 koła, ale również  w branży górniczej, energetycznej i rolniczej. Wszelkie produkty TT: sprzęgła, zestawy łożysk, przekładnie, hamulce są, według zapewnień producenta, silniejsze i bardziej wytrzymałe niż ich oryginalne odpowiedniki. Terrain Tamer zgromadził ofertę dla ponad 40 000 różnych części zamiennych dla pojazdów z napędem na 4 koła. Większość części jest produkowana w Australii, Japonii i Brazylii.

Zespół projektowy w Terrain Tamer jest kierowany przez 79 letniego Allana Graya, który może pochwalić się pracą nad pierwszym Landcruiserem w Australii. Grey posiada ponad 60 lat doświadczenia w pracy w branży mechanika samochodowego. Zaangażowanie zdolnego zespołu kierowanego przez prawie 80-letniego Allana sprawia, że Terrain Tamer jest w stanie sprostać wymaganiom rynku. Wśród miłośników pojazdów 4×4 w Australii, Allan jest postacią bardzo popularną, od lat prowadzi własną rubrykę "Ask Allan", w której regularnie odpowiada na zapytania i problemy fanów motoryzacji.

 

Terrain Tamer posiada obecnie 12 magazynów na całym świecie i profesjonalnych dystrybutorów w Europie, na Bliskim Wschodzie, Ameryce, Afryce i na południowym Pacyfiku. W Polsce części marki Terrain Tamer można dostać dzięki firmie Wyprawa 4×4.

 

Dowiedz się więcej

BFGoodrich Long Trail T/A Tour – dla samochodów 4×4
BFGoodrich Long Trail T/A Tour – dla samochodów 4×4

BFGoodrich przedstawia nową oponę Long Trail T/A Tour przeznaczoną dla samochodów 4×4 poruszających się głównie po nawierzchni asfaltowej. Dzięki budowie bieżnika nowy model pozwala na pewną i komfortową podróż, zapewniając przy tym wysokie osiągi na drogach szutrowych. Samochody z napędem na cztery koła od lat zdobywają coraz więcej zwolenników. Powodzeniem na rynku cieszą się zarówno […]

Wszystko dla 4×4 – wywiad z Brentem Hutchinsonem z Terrain Tamer
Wszystko dla 4×4 – wywiad z Brentem Hutchinsonem z Terrain Tamer

Terrain Tamer specjalizuje się w produkcji części zamiennych, przeznaczonych do pojazdów z napędem 4×4. Firma rośnie równie dynamicznie jak zainteresowanie pojazdami z napędem na cztery koła wśród kierowców. Przedstawiamy wywiad z Brentem Hutchinsonem, Marketing Managerem w Terrain Tamer. Opowiedz o historii Waszej firmy? Frank Hutchinson rozpoczął działalność wraz z Donem Kyattem pod koniec 1969 roku. […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!