Centra Micro-Hybrid AGM wyróżniona w konkursie Produkt Roku 2012 organizowanym przez czasopismo „AutoExpert”!

, 25 października 2012, 11:30

Miesięcznik docenił nowoczesną technologię akumulatorów Centra AGM (Absorbent Glass Mat), gwarantującą trzykrotnie większą żywotność w porównaniu do tradycyjnych akumulatorów.

– „Centra AGM to całkowicie bezobsługowe i w 100% hermetyczne akumulatory, optymalne dla samochodów z systemem Start & Stop i hamowaniem regeneracyjnym” – wyjaśnia Jarosław Nadstazik, dyrektor ds. marketingu w Exide Technologies S.A. – „Wyróżnienie, które »AutoExpert« przyznał temu modelowi w kategorii »Części i akcesoria motoryzacyjne«, jest z jednej strony potwierdzeniem jego wyjątkowej jakości, a z drugiej – odzwierciedleniem zmian, które coraz silniej zaznaczają się na rynku motoryzacyjnym”.

Centra AGM (Absorbent Glass Mat) to akumulatory stworzone w oparciu o najbardziej zaawansowaną technologię, zdolną zapewnić optymalne działanie w ekstremalnych zastosowaniach pracy cyklicznej, zarówno ze zdolnością przyjęcia wysokiego ładunku, jak i działaniem przy częściowym naładowaniu akumulatora. Ich konstrukcja opiera się na uwięzieniu elektrolitu w specjalnej masie szklanej, powodując, że znajduje się on pod znacznie większym ciśnieniem, co jest czynnikiem kluczowym w przypadku pojazdów z napędem micro-hybrid, wyposażonych w system Stop & Start oraz system hamowania regeneracyjnego.

„AutoExpert” – czasopismo kierowane do warsztatów i specjalistów samochodowych – przyznaje nagrody i wyróżnienia w konkursie „Produkt Roku“ najciekawszym i najlepszym produktom na rynku motoryzacyjnym.

Dowiedz się więcej

Exide ułatwia wymianę akumulatorów w nowoczesnych autach
Exide ułatwia wymianę akumulatorów w nowoczesnych autach

W ostatnich 3-4 latach rynek produkcji samochodów osobowych uległ dość znaczącej zmianie. Bardzo dynamicznie rośnie sprzedaż pojazdów wyposażonych w system Start & Stop. Bardzo często wymiana akumulatora przebiega w tych pojazdach w tradycyjny sposób, czasami jednak wymiana takiego akumulatora, może wiązać się z koniecznością posiadania specjalnego urządzenia. Exide Technologies stworzył właśnie program Exide Synergy, czyli […]

Aplikacja Exide dostępna już na Blackberry OS
Aplikacja Exide dostępna już na Blackberry OS

Od dziś do grona osób, które mogą skorzystać z wyszukiwarki akumulatorów Exide, dołączyli posiadacze telefonów Blackberry. Program umożliwia szybkie i wygodne dopasowanie odpowiedniego akumulatora do podanego przez użytkownika modelu auta. Po sukcesie aplikacji przeznaczonych na iOS i Androida, Exide publikuje wersję odpowiednią dla systemu Blackberry OS, umożliwiając w ten sposób wyszukanie akumulatora na ponad 97% […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 26 października 2012, 7:51 0 0

Czy to oznacza że jeśli na "zwykłym, klasycznym" akumulatorze kwasowym poprawnie eksloatowanym jeździłem 10 lat to ten mi wystarczy na 30?

Odpowiedz

Anonim, 26 października 2012, 11:06 0 0

nie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 przez ten sam okres ci zabezpieczy prąd przy tak intensywnej eksploaatacji co tradycyjny aku nie wytrzyma

Odpowiedz

Anonim, 26 października 2012, 15:50 0 0

... a ja już myślałem że 2 wozy na tym aku zezłomuje a akumulator mi zostanie

A tak na serio - w pierwszym tekście miałem na myśli eksploatację tego aku w zwykłym wozie bez "start/stop". Trzykrotnie dłuższa żywotność to anichybi musi być 30 lat!!!

Odpowiedz