Numer 1 w Polsce

, 11 października 2012, 11:05

EXIDE Technologies S.A. jest największym producentem akumulatorów samochodowych nie tylko w Polsce, ale w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Ponad połowa produkcji poznańskiego zakładu trafia na eksport, z czego ogromna większość do Europy Zachodniej.

W kraju spółka dostarcza akumulatory na pierwsze wyposażenie do Fiat Auto Poland (Exide pokrywa 100 % zapotrzebowania), VW Poznań, CNH w Płocku oraz Same Deutz Fahr k. Lublina. Za granicą akumulatory z Poznania montowane są w najnowszych modelach samochodów produkowanych w fabryce Jaguara i Land Rovera w Hallewood, TPCA w Kolinie (Czechy) oraz Mitsubisi w Holandii. EXIDE Technologies S.A. zaopatruje także zakłady Scanii i Volvo Trucks w całej Europie.

W ostatnim roku obrachunkowym (1.04.2011r. – 31.03.2012r.) spółka uzyskała przychody ze sprzedaży w wysokości 785 mln zł, z tego 542 mln zł dzięki eksportowi.

Najważniejszymi odbiorcami akumulatorów poznańskiego producenta są: kraje Europy Zachodniej (Niemcy, Francja, Belgia, Szwecja, Włochy, Anglia, Hiszpania, Portugalia, Dania, Norwegia, Szwecja, Finlandia, Austria) państwa nadbałtyckie: Litwa, Łotwa i Estonia oraz kraje WNP (szczególnie Rosja, Ukraina, Białoruś oraz Mołdawia, Kazachstan, Gruzja i Armenia).

W 2007 roku marka Centra uzyskała tytuł Marki Wysokiej Reputacji w kategorii Motoryzacja, w pierwszym badaniu reputacji marek Premium Brand 2006.

Natomiast w ogłoszonym w grudniu 2011 przez Rzeczpospolitą rankingu najcenniejszych polskich marek, Centra zajęła wysoką 9. pozycję, w kategorii „Pozostałych produktów niespożywczych”, zarazem będąc najwyżej notowaną marką z branży motoryzacyjnej.

Badane były obszary: moc marki 2011 ver 2010, siła marki, postrzegana wartość, prestiż, postrzegana jakość i świadomość marki.

Spółka posiada wszystkie najważniejsze w branży motoryzacyjnej certyfikaty: ISO/TS 16 949:2009, ISO 9001:2008 i ISO 14 001:2005.
 

O Exide Technologies na świecie:

Exide Technologies, działające w ponad 80 krajach, jest jednym z największych producentów i recyklerów akumulatorów kwasowo-ołowiowych. Cztery grupy biznesowe firmy: Transportation Americas, Transportation Europe and Rest of World, Industrial Energy Americas oraz Industrial Energy Europe and Rest of World dostarczają pełną ofertę magazynowania energii elektrycznej, produktów dla przemysłu i transportu.

Produkty dla transportu to akumulatory na pierwsze wyposażenie i rynek wtórny dla samochodów ciężarowych, rolnictwa i łodzi, a także nowe technologie dla pojazdów hybrydowych i pojazdów silnikowych.

Produkty dla przemysłu to zasilania sieciowe, takie jak systemy telekomunikacyjne, dostawcy prądu, koleje, fotowoltanika (połączona z energią słoneczną), zasilacze awaryjne (UPS), a także zastosowania mocy napędowych w podnośnikach, górnictwie i innych pojazdach ciężarowych.

Dalsze informacje o Exide, łącznie z wynikami finansowymi, są dostępne na www.exide.com
 

Dowiedz się więcej

Akumulator z kontrolą wstrząsów
Akumulator z kontrolą wstrząsów

Prezentując nową linię produktów dla samochodów ciężarowych, opartą na technologii HVR (High Vibration Resistant) Exide Technologies otwiera nowy rozdział w historii rynku akumulatorów dedykowanych samochodom ciężarowym. Na nową ofertę składają się akumulatory pod markami Centra i Exide dostępne w następujących gamach: Expert HVR®, Professional Power i Professional. Każda z nich jest dostosowana do określonych wymagań […]

Komentarze

Brak komentarzy!