Akumulator z kontrolą wstrząsów

11 października 2012, 11:51

Prezentując nową linię produktów dla samochodów ciężarowych, opartą na technologii HVR (High Vibration Resistant) Exide Technologies otwiera nowy rozdział w historii rynku akumulatorów dedykowanych samochodom ciężarowym.

Na nową ofertę składają się akumulatory pod markami Centra i Exide dostępne w następujących gamach: Expert HVR®, Professional Power i Professional. Każda z nich jest dostosowana do określonych wymagań konsumenta, a dodatkowo Expert HVR® i Professional Power to konstrukcje bezobsługowe. Expert HVR®, najwyższa z dostępnych, wyposażona jest w technologię HVR®, odporną na wibracje i pozwalającą wydłużyć czas pracy akumulatora.

          

– „Exide Technologies od wielu lat jest dostawcą akumulatorów na pierwsze wyposażenie takich marek, jak Iveco, MAN, Renault Trucks, czy Scania. Stąd nasza wiedza na temat zmian związanych z wdrożeniem systemów typu AdBlue, dzięki którym możliwe staje się wypełnienie europejskich norm dotyczących redukcji emisji spalin. Zamontowanie baku AdBlue w samochodach ciężarowych wiąże się jednak z koniecznością przesunięcia akumulatora na koniec podwozia, czyli w miejsce, gdzie jest on narażony na zwiększone wstrząsy” – tłumaczy Jarosław Nadstazik, dyrektor marketingu Exide Technologies – „Dlatego, rozumiejąc oczekiwania rynku, nasi eksperci skupili się na opracowaniu technologii, niwelującej wpływ wstrząsów na akumulator. W wyniku tych prac powstała technologia HVR®”.

         

Akumulatory wyposażone w technologię HVR® działają dłużej dzięki odseparowaniu ich kluczowych elementów od niekorzystnego wpływu umiejscowienia baterii z tyłu podwozia. Akumulator został zabezpieczony wzmocnioną obudową i jest tak zaprojektowany, by zarówno pochłaniać wstrząsy, jak i unieruchamiać komponenty.

         

– „Nowa linia produktów jest oczywistą odpowiedzią na potrzeby producentów samochodów ciężarowych. Wierzymy jednak, że spotka się także z dużym zainteresowaniem na rynku wtórnym. W końcu działania proekologiczne z roku na rok zyskują na znaczeniu. Dzięki AdBlue emisja spalin została ograniczona, a przemieszczone akumulatory w technologii HVR® będą miały większe osiągi, niż kiedykolwiek” – wyjaśnia Jarosław Nadstazik.

         

O Exide Technologies na świecie:

Exide Technologies, działające w ponad 80 krajach, jest jednym z największych producentów i recyklerów akumulatorów kwasowo-ołowiowych. Cztery grupy biznesowe firmy: Transportation Americas, Transportation Europe and Rest of World, Industrial Energy Americas oraz Industrial Energy Europe and Rest of World dostarczają pełną ofertę magazynowania energii elektrycznej, produktów dla przemysłu i transportu.

Produkty dla transportu to akumulatory na pierwsze wyposażenie i rynek wtórny dla samochodów ciężarowych, rolnictwa i łodzi, a także nowe technologie dla pojazdów hybrydowych i pojazdów silnikowych.

Produkty dla przemysłu to zasilania sieciowe, takie jak systemy telekomunikacyjne, dostawcy prądu, koleje, fotowoltanika (połączona z energią słoneczną), zasilacze awaryjne (UPS), a także zastosowania mocy napędowych w podnośnikach, górnictwie i innych pojazdach ciężarowych.

Dalsze informacje o Exide, łącznie z wynikami finansowymi, są dostępne na www.exide.com
 

Opublikowane przez: Redakcja

Dowiedz się więcej

Numer 1 w Polsce
Numer 1 w Polsce

EXIDE Technologies S.A. jest największym producentem akumulatorów samochodowych nie tylko w Polsce, ale w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Ponad połowa produkcji poznańskiego zakładu trafia na eksport, z czego ogromna większość do Europy Zachodniej. W kraju spółka dostarcza akumulatory na pierwsze wyposażenie do Fiat Auto Poland (Exide pokrywa 100 % zapotrzebowania), VW Poznań, CNH w Płocku oraz […]

Promocja na produkty Varta i Energizer
Promocja na produkty Varta i Energizer

Kupując akumulatory firm Varta bądź Energizer w sieci Moto-Profil, można teraz otrzymać w prezencie sprzęt narciarski lub przedpłacone karty płatnicze. Promocja na akumulatory Varta i Energizer Akcja promocyjna trwa od 22 października do 30 listopada 2012 r. Jednorazowy zakup akumulatorów Varta bądź Energizer w tym okresie, w określonych progach zakupowych, premiowany jest wysokiej klasy sprzętem […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!