Do wyboru, do koloru

, 9 sierpnia 2016, 9:27

Kto powiedział, że retrofity mogą świecić tylko na biało? Gama produktów firmy OSRAM dowodzi, że wcale tak być nie musi. Do wyboru są różne odcienie światła białego, a także… pomarańczowe, niebieskie, zielone i czerwone.

Dla tradycjonalistów produkty linii Premium W5W, C5W i T4W są dostępne w barwie ciepło-białej (4000 K). Wszystkie typy retrofitów, zarówno z linii Premium jak i Standard dostępne są natomiast w barwie chłodno-białej (6000 K), która sprawia, że oświetlenie wygląda nowocześnie i doskonale komponuje się na przykład z oświetleniem ksenonowym.

Największy wybór barw oferuje typ zastępujący żarówki W5W, bo poza wymienionymi wcześniej odcieniami bieli występuje również w wersji niebieskiej, czerwonej, pomarańczowej i zielonej. Także wprowadzone niedawno na rynek retrofity żarówek P21W, P21/5W, W21W, W21/5W czy P27/7W są dostępne w innych kolorach niż biały. Można wybrać odmianę świecącą na pomarańczowo lub czerwono. Retrofity takich żarówek, jak np. P21W w wersjach do kierunkowskazów czy świateł stop są niemal niewidoczne w reflektorze, gdy światła są wyłączone. Dzięki temu można uniknąć tzw. efektu sadzonego jajka.

Na razie, do czasu aż pojawią się stosowne przepisy homologacyjne retrofity LED można stosować tylko do oświetlenia wnętrza samochodów i np. bagażnika, a także do jazdy off-road.

Dowiedz się więcej

Dlaczego dobry retrofit nie może posiadać wbudowanego rezystora?
Dlaczego dobry retrofit nie może posiadać wbudowanego rezystora?

Retrofity to źródła światła, których zaletą jest bardzo niski pobór energii w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami, które ma zastąpić. Niestety to co z jednej strony jest zaletą, w niektórych sytuacjach może okazać się także uciążliwe. A to dlatego, że zastosowanie źródła światła o niskiej mocy może powodować zgłoszenie przez komputer błędu o przepalonej żarówce. Wielu producentów montuje […]

Więcej retrofitów LED firmy OSRAM
Więcej retrofitów LED firmy OSRAM

Firma OSRAM poszerzyła gamę swoich retrofitów LED, które zastępują popularne żarówki pomocnicze. Zdecydowana ich większość jest dziś dostępna w trwałych i energooszczędnych wersjach. W ofercie dostępne są zamienniki takich typów jak: P21W, P21/5W, PY21, W5W, T4W i C5W, a także tych mniej popularnych: P27/7W, W16W, W21W i W21W/5W. Wszystkie są dostępne w wersji 12 V, niektóre zaś […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

kkkk, 12 sierpnia 2016, 8:21 0 0

bardzo dobre światło, polecam

Odpowiedz