Maksymalna legalna modyfikacja zawieszenia

25 listopada 2016, 12:42

BILSTEIN produkuje całą gamę amortyzatorów, dzięki którym można zmienić charakterystykę zawieszenia. W zależności od przeznaczenia podzielono je na kategorie, z których największą popularnością cieszy się B6.

Konstruktorzy samochodów pozostawiają pewien margines dopuszczający modyfikację zawieszenia. Otwiera to drogę fanom tuningu, którzy – przede wszystkim w bezpieczny dla dalszego użytkowania pojazdu sposób – mogą dokonać pożądanych zmian. Inżynierowie z BILSTEIN biorą udział w każdym etapie projektowania samochodu, stąd też są w stanie zaproponować odpowiednie amortyzatory do takich modyfikacji. W ofercie firmy określono tę grupę produktów jako “Performance” (popularnie zwana “linią żółtą”). Referencje noszą oznaczenia od B6 do B16.

– „BILSTEIN oferuje amortyzatory praktycznie do każdego modelu samochodu osobowego. W przypadku wymiany zużytych, proces doboru jest bardzo prosty. Wystarczy znaleźć odpowiednią referencję wśród amortyzatorów z serii Replacement” – mówi Andrzej Wojciech Buczek, doradca techniczny w firmie IHR – „Sytuacja zmienia się, gdy właściciel samochodu chce zmodyfikować fabryczne zawieszenie. Tutaj wybór amortyzatorów BILSTEIN jest o wiele szerszy, a we wskazaniu odpowiedniego rozwiązania powinien pomóc mechanik.”

Ofertę amortyzatorów z serii Performance otwiera kategoria B6. To ulepszony pod względem komfortu i osiągów samochodu zamiennik amortyzatorów montowanych fabrycznie, stąd też cieszy się on największą popularnością wśród kierowców. Dodatkowo, uzupełnia go amortyzator B6-Sport, charakteryzujący się większą siłą tłumienia.

W zależności od samochodu, BILSTEIN oferuje amortyzatory B6 i B6-Sport wykonane w technologii jedno- lub dwururowej. Część referencji można montować również w modelach wyposażonych w aktywne bądź regulowane przez kierowcę zawieszenie typu DampTronic lub  BILSTEIN ridecontrol.

Co więcej, dzięki modułowi iRC w zmienną charakterystykę zawieszenia można wyposażyć prawie każdy samochód. Sterowanie odbywa się za pomocą aplikacji zainstalowanej na smartfonie, a kierowca dostaje do wyboru tryb Auto, Comfort+ i Sport+. Dopełnieniem tej kategorii jest amortyzator BILSTEIN B6 4600. Zaprojektowano go specjalnie dla samochodów typu SUV, z uwzględnieniem wyżej położonego środka ciężkości i jazdy po nierównym terenie. W ofercie B6 4600 – obok jednorurowych amortyzatorów gazowych –  znajdują się również moduły pneumatyczne. Poszczególne referencje można również montować w samochodach z regulowanym zawieszeniem bądź przeprowadzić stosowną modyfikację poprzez umieszczenie modułu iRC.

– „Każda wymiana zużytych amortyzatorów powinna być wykonana parami na tej samej osi. Jednak w przypadku zastąpienia fabrycznych amortyzatorów serią Performance, zmiana musi objąć wszystkie koła” – dodaje Andrzej Wojciech Buczek z IHR.

W przypadku wątpliwości mechanik może skorzystać z katalogu doboru referencji amortyzatorów, który dostępny jest na stronie www.bilstein-amortyzatory.pl lub skontaktować się z działem technicznym IHR.

Dowiedz się więcej

Nowości BILSTEIN do 40 modeli samochodów
Nowości BILSTEIN do 40 modeli samochodów

Kolejne rozszerzenie oferty BILSTEIN obejmuje 40 modeli samochodów osobowych i lekkich dostawczych. Najwięcej nowości dotyczy amortyzatorów z kategorii B4. Wymiana zużytych amortyzatorów zawsze rodzi wątpliwości czym najlepiej zastąpić te montowane fabrycznie. W przypadku oferty BILSTEIN ich nie ma, bowiem inżynierowie tej firmy od lat współpracują z koncernami motoryzacyjnymi już na etapie projektowania samochodu. Dzięki temu […]

BILSTEIN rozszerza ofertę zawieszenia B4 o sprężarki
BILSTEIN rozszerza ofertę zawieszenia B4 o sprężarki

Od lat firma BILSTEIN oferuje pneumatyczne zawieszenie do samochodów osobowych. Teraz ofertę uzupełniają sprężarki do tych modułów stosowanych w modelach BMW i Mercedesa. Airmatic to potoczna nazwa modułu zawieszenia pneumatycznego BILSTEIN B4. Ta innowacyjna konstrukcja łączy w sobie ponadprzeciętne właściwości tłumienia i amortyzacji oraz możliwość regulacji poziomu wysokości zawieszenia. Sercem tego rozwiązania jest sprężarka, o […]

Nowe amortyzatory do samochodów terenowych
Nowe amortyzatory do samochodów terenowych

Na początku listopada w Las Vegas odbyły się branżowe targi SEMA Show 2016. BILSTEIN zaprezentował na nich m.in. nowe rozwiązania do samochodów terenowych. Wprowadzenie do oferty nowych amortyzatorów poprzedza seria testów. W dobie wydajnych komputerów i projektowania cyfrowego, większość z nich przeprowadzana jest wirtualnie. BILSTEIN nie porzuca przy tym sprawdzianów w warunkach drogowych, co niekoniecznie […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!