Nowości BILSTEIN do 40 modeli samochodów

8 listopada 2016, 13:35

Kolejne rozszerzenie oferty BILSTEIN obejmuje 40 modeli samochodów osobowych i lekkich dostawczych. Najwięcej nowości dotyczy amortyzatorów z kategorii B4.

Wymiana zużytych amortyzatorów zawsze rodzi wątpliwości czym najlepiej zastąpić te montowane fabrycznie. W przypadku oferty BILSTEIN ich nie ma, bowiem inżynierowie tej firmy od lat współpracują z koncernami motoryzacyjnymi już na etapie projektowania samochodu. Dzięki temu amortyzatory, które przeznaczone są na aftermarket są odpowiednikiem tych z pierwszego montażu. Stąd też noszą oznaczenie Replacement (seria czarna).

Nowe referencje BILSTEIN B4 przeznaczone są do wymiany zużytych części w wybranych modelach i wersjach Audi A3, Ford Fiesta, Mondeo i Transit, SEAT Leon, Skoda Superb, Volvo V40 i Volkswagen Passat.

Z kolei amortyzatory Performance (seria żółta) opracowane zostały z myślą o modyfikacji zawieszenia. Od teraz z tej możliwości mogą skorzystać właściciele BMW serii 1, 2, i 4 oraz Nissana X-Trail. Znalazła się też propozycja B6-4600 (opracowana z myślą o SUV-ach) do Toyoty 4Runner.

Uzupełnieniem oferty są sprężyny B3, które powinny być wymieniane razem z amortyzatorami. Nowe referencje przeznaczone są do bliźniaczych SUV-ów Chevroleta Captiva i Opla Antary.

Pełna lista nowych referencji w ofercie firmy BILSTEIN znajduje się w załączniku. W przypadku wątpliwości przy doborze amortyzatorów, sprężyn bądź kompletnych zestawów do konkretnego modelu, warto skorzystać z katalogu on-line, dostępnego pod adresem: www.bilstein-amortyzatory.pl 

Dowiedz się więcej

Maksymalna legalna modyfikacja zawieszenia
Maksymalna legalna modyfikacja zawieszenia

BILSTEIN produkuje całą gamę amortyzatorów, dzięki którym można zmienić charakterystykę zawieszenia. W zależności od przeznaczenia podzielono je na kategorie, z których największą popularnością cieszy się B6. Konstruktorzy samochodów pozostawiają pewien margines dopuszczający modyfikację zawieszenia. Otwiera to drogę fanom tuningu, którzy – przede wszystkim w bezpieczny dla dalszego użytkowania pojazdu sposób – mogą dokonać pożądanych zmian. […]

Nowe amortyzatory do samochodów terenowych
Nowe amortyzatory do samochodów terenowych

Na początku listopada w Las Vegas odbyły się branżowe targi SEMA Show 2016. BILSTEIN zaprezentował na nich m.in. nowe rozwiązania do samochodów terenowych. Wprowadzenie do oferty nowych amortyzatorów poprzedza seria testów. W dobie wydajnych komputerów i projektowania cyfrowego, większość z nich przeprowadzana jest wirtualnie. BILSTEIN nie porzuca przy tym sprawdzianów w warunkach drogowych, co niekoniecznie […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!