Zimówki Grupy Goodyear wysoko w rankingach

13 listopada 2014, 12:03

W testach opon zimowych, przeprowadzonych przez magazyny motoryzacyjne, opony Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica zajęły czołowe pozycje. Przedstawiciele producentów szczególnie cieszą się z wysokich ocen, jakie opony uzyskały z jazdy po śniegu.

Magazyn „Auto Świat” (nr 44; 27.10 br.) przyznał Dunlop Winter Sport 4D ocenę „wzorową”, wskazując, że jest to „wysokiej klasy opona, świetna na śniegu i mokrej nawierzchni”, z „doskonałym prowadzeniem i wysoką trwałością”. W tym samym teście oceniona została również opona Goodyear UltraGrip 8 Performance. Eksperci wyróżnili ją za „doskonałe wyniki na śniegu i pewne prowadzenie na mokrym” oraz przyznali oponie ocenę „polecana”.

Natomiast miesięcznik „Auto Motor i Sport” (nr 11/2014) sprawdził najnowszą zimówkę Goodyeara, czyli UltraGrip 9 oraz starszy model Dunlopa – Winter Sport 4D. Obydwa produkty znalazły się na podium rankingu i uzyskały ocenę „polecane”. Goodyear UltraGrip 9 zajęła zaszczytne drugie miejsce, przy czym na śniegu okazała się bezkonkurencyjna. Redaktorzy podkreślili tę zaletę w podsumowaniu: „Na śniegu najlepsza w teście – krótka droga hamowania i świetna przyczepność przy skręconych kołach. Łatwo utrzymać ją pod kontrolą, bezpieczna także na mokrej drodze. Cicha.” Z kolei Dunlop Winter Sport 4D, która znalazła się na trzecim miejscu, została określona jako opona, która „dobrze hamuje i trzyma się nawierzchni w zakrętach. Dobrze hamuje na mokrym, na suchym bez większych wad.”

Te same opony zostały przetestowane przez ekspertów innego magazynu motoryzacyjnego, czyli „Auto Moto” (nr 11/2014). W tym zestawieniu nowość Goodyear UltraGrip 9 również zajęła drugie miejsce i została określona jako „polecana”. Autorzy rankingu podsumowali: „Znakomita premiera: od razu na drugim miejscu!” Natomiast tuż za podium znalazła się opona Dunlop WinterSport 4D. Zajęła ona czwartą pozycję z oceną „polecana”. Testujący docenili jej „dobrą drogę hamowania”.

Z kolei „Motor” (nr 43/2014; 20.10 br.) ocenił opony zimowe dwóch innych marek Grupy Goodyear: Savę eskimo HP oraz Dębicę Frigo HP. Opony znalazły się odpowiednio na 4. i 5. miejscu. Jak podkreślili redaktorzy tygodnika, „Sava łączy dobrą przyczepność na śniegu i na suchej nawierzchni. Jest odporna na aquaplaning wzdłużny.” Natomiast Dębica została określona jako „doskonała na śniegu, hamuje jak opony skandynawskie. Doskonała trakcja (siła napędowa) na śniegu. Dobra na suchym.”

– „Przeprowadzane co roku testy ogumienia zimowego na pewno pomagają kierowcom wybrać najlepsze dla nich – ich stylu jazdy, intensywności podróży, rodzaju samochodu itd. – opony. Świetnie w zestawieniach poradziła sobie nasza tegoroczna nowości Goodyear UltraGrip 9. Niedawno zaoferowaliśmy ją kierowcom, a już regularnie zajmuje miejsca na podium. To wielkie osiągnięcie” – powiedziała Marta Szczepańska, Brand Manager Goodyear, Dębica i Sava w Grupie Goodyear Polska.

Dowiedz się więcej

Goodyear UltraGrip 9 wysoko w testach
Goodyear UltraGrip 9 wysoko w testach

Opona Goodyear UltraGrip 9 uzyskała bardzo dobre wyniki w pięciu niezależnych europejskich testach ogumienia. Wprowadzona na rynek we wrześniu opona została sprawdzona w kilku testach, gdzie uzyskała wysokie noty. Redaktorzy niemieckiego czasopisma „Auto Motor und Sport” opisali opony jako „łatwe do opanowania”, za co otrzymały wyróżnienie „najlepsze na śniegu”. Najnowsze opony Goodyeara uplasowały się na drugim […]

Samouszczelniające się opony Michelin
Samouszczelniające się opony Michelin

Od przyszłego roku dostępne będą opony odporne na przebijanie. Samouszczelniająca się opona, wyprodukowana przez Michelin, została po raz pierwszy zaprezentowana podczas światowego spotkania Michelin Challenge Bibendum, które odbyło się w chińskim mieście Chengdu. Produkcja samouszczelniających się opon jest możliwa dzięki zastosowaniu technologii Michelin Selfseal, która pozwala utrzymywać ciśnienie w przebitych oponach. Wynikający z tego brak […]

Kolejny producent wprowadza wszechstronną oponę całoroczną
Kolejny producent wprowadza wszechstronną oponę całoroczną

MultiControl to pierwsza opona całoroczna wprowadzona na rynek przez firmę Fulda. Produkt ma zapewnić długie przebiegi i pewność prowadzenia niezależnie od tego, czy drogi są suche, mokre, pokryte śniegiem czy nawet oblodzone. Aby uzyskać optymalną równowagę prowadzenia auta latem i zimą, w oponie Fulda MultiControl zastosowano technologię trójwymiarowych lameli „Bubble Blades”. Zapewnia ona równie dobrą […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!