System Mobileye 550 najpierw w Polsce

, 8 października 2012, 13:26

Firma Mobileye Vision Technologies Ltd. nominowała we wrześniu 2012 r. nowego Generalnego Importera na polski rynek i wprowadziła oficjalnie do sprzedaży najnowszy model systemu Mobileye 550, który można zamontować w każdym aucie. Polska jest pierwszym europejskim krajem, w którym jest dostępne nowe urządzenie Mobileye.

System składa się z kamery wysokiej jakości montowanej na szybie, wyposażonej w przetwornik CMOS o dużym zakresie dynamiki, modułu obróbki obrazu Mobileye SeeQ2 oraz głośnika alarmu dźwiękowego. Za pomocą łącza Bluetooth współpracuje ze smartfonami, wyświetlając informacje o potencjalnych zagrożeniach.

Oprócz połączenia ze smartfonem, urządzenie może być wykorzystywane w systemach zarządzania flotą (FMS) – rejestruje alerty Mobileye i dodają je do raportów online. System można więc wykorzystać do kształtowania właściwych odruchów u kierowców i podnoszenia ich kultury jazdy.

Mobileye ostrzega przed:

  • niekontrolowaną zmianą pasa ruchu
  • najechaniem na poprzedzający pojazd
  • utrzymywaniem zbyt małego dystansu do samochodu z przodu
  • kolizją z pieszym lub rowerzystą

ponadto rozpoznaje znaki drogowe i może sterować światłami drogowymi.

Urządzenia Mobileye są obecnie montowane we flocie Coca-Cola Hellenic w wielu krajach Europy. W Polsce trwa już procedura przygotowawcza do wdrożenia, które rozpocznie się w styczniu 2013.

Generalnym Importerem Mobileye na Polskę została firma F.H.U. Karson ze Szczecina. Będzie ona prezentowała system ostrzegania przed kolizjami podczas targów w Kielcach i innych ważnych wydarzeniach flotowych.

Więcej informacji o systemie można znaleźć na stronie www.mobileye.com.pl.

Dowiedz się więcej

Radar Delphi przeznaczony dla motoryzacji
Radar Delphi przeznaczony dla motoryzacji

Koncern Delphi opracował nowy, wielofunkcyjny, elektronicznie skanujący radar (ESR). Dzięki wykorzystaniu pozbawionej ruchomych części i sprawdzonej technologii monolitycznej, radar ESR zapewnia najlepsze w swojej klasie osiągi, miniaturyzację i niezawodność – a wszystko w przystępnej cenie, która sprawi, że oparte na technologiach radarowych systemy, zapewniające wygodę i bezpieczeństwo, staną się dostępne dla szerokiej rzeszy użytkowników samochodów. […]

Koniec z oślepianiem kierowców z naprzeciwka
Koniec z oślepianiem kierowców z naprzeciwka

Badania dowodzą, że kierowcy mogliby częściej z powodzeniem używać drogowych świateł dalekosiężnych w swych autach, by poprawić sobie warunki widoczności. Szczególnie podczas jazdy poza terenem zabudowanym, z prędkościami przekraczającymi 80 km/h, zwyczajne światła mijania nie dają wystarczająco dużo światła, by kierowca mógł odpowiednio szybko zareagować na pojawienie się na drodze pieszych, pojazdów lub innych obiektów. […]

Komentarze

Brak komentarzy!