Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
09:01 Do oferty części zamiennych marki Denckermann dołączyły podnośniki szyb 18.06 Spotkanie kluczowych graczy przemysłu motoryzacyjnego odbyło się w Warszawie 18.06 Zeroemisyjna produkcja opon. Gigant z branży testuje nową technologię. 14.06 Konkurs Niterra – wyniki 14.06 Nigdy więcej “elektryka”. To badanie zweryfikowało zdanie wielu kierowców.

Inne

Druk 3D w przemyśle motoryzacyjnym

Postęp technologii informatycznej otworzył nowe możliwości w dziedzinie produkcji. Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy, że kluczem do masowej produkcji części samochodowych może okazać się produkcja przyrostowa. Co to takiego?

Cyfrowa przyszłość motoryzacji według ZF

Firma ZF po raz kolejny zaprosiła dziennikarzy i swoich współpracowników z całego świata na wirtualne spotkanie związane z trwającą właśnie transformacją w obszarze mobilności. Tym razem poświęcone było ono nowej wizji rynku motoryzacyjnego oraz związanym z tym wyzwaniom dotyczącym ewolucji usług. Prezentację producenta części i oprogramowania przedstawił Philippe Colpron, dyrektor dywizji ZF Aftermarket.

Wysokie zużycie paliwa w samochodzie osobowym – co może być źródłem problemu?

Bardzo wysokie ceny benzyny i oleju napędowego sprawiły, że kierowcy są niezwykle czuli na punkcie zużycia paliwa. Do naszych warsztatów mogą trafiać kierowcy, którzy będą twierdzić, że ich pojazd zużywa za dużo paliwa. W takim przypadku, zanim mechanik przystąpi do standardowej pracy i poszukiwania przyczyn, musi pobawić się w psychologa. I na początek zdiagnozować intencje […]

Czym jest szpera i do czego jest potrzebna?

Każdy, kto zetknął się z tematem rajdów samochodowych na pewno wielokrotnie słyszał o szperze. Dzięki temu mechanizmowi, sportowe auta jeżdżą lepiej od cywilnych w trudnych warunkach nawierzchniowych. W krótki i zwięzły sposób wyjaśniamy, czym jest i jak działa szpera oraz czym różni się szpera mechaniczna od elektronicznej”. Technicznie, szpera jest rodzajem mechanizmu różnicowego (dyferencjału), który […]

Absurdy systemu BDO okiem właściciela warsztatu

BDO to system teleinformatyczny doskonale już znany wszystkim właścicielom warsztatów. Przez zdecydowaną większość uznawany za zło konieczne, przez innych za całkowicie niezrozumiały wymysł rządzących, który ma na celu dołożenie dodatkowych obowiązków przedsiębiorcom. BDO może śnić się po nocach strasząc karami, jest też źródłem absurdów dnia codziennego warsztatowców. O niektórych z nich rozmawiamy z panem Janem, […]

Pracownicy Faurecii wspierają akcję „Plecaczek dla dzieciaczka”

Firma Faurecia, członek Grupy FORVIA, wspiera organizowaną dla dzieci z Ukrainy akcję „Plecaczek dla dzieciaczka”, a jej pracownicy udowodnili, że zaangażowanie społeczne w inicjatywy lokalne jest dla nich ważne. Celem akcji jest przekazanie najmłodszym plecaczków wypełnionych dziecięcymi akcesoriami, które ułatwią im rozpoczęcie nauki w nowych placówkach w Polsce. 

Konkurs MILWAUKEE®- wyniki

Znamy już zwycięzców naszego nowego konkursu, którego patronem została firma MILWAUKEE®. Aby mieć szansę na wygraną, należało wykazać się wiedzą na temat nowego klucza udarowego, wprowadzonego na rynek przez MILWAUKEE®.

Lakiernicy na pomoc Ukrainie

Grupa CSV rozpoczyna w swoich sklepach zbiórkę darów rzeczowych dla uchodźców z Ukrainy oraz walczących na miejscu.

Konkurs Dr.Motor Automotive

Odpowiedz na konkursowe pytania, by mieć szansę na zdobycie jednego z trzech zestawów nagród, ufundowanych przez Dr.Motor Automotive.

Nowy Ład a firmy z branży motoryzacyjnej – odpowiedzi na pytania

Reforma systemu podatkowego, przedstawiana jako polski “Nowy Ład”, wprowadziła wiele chaosu w działalność firm na początku roku. Wiele kwestii, o które pytają przedsiębiorcy, także ci z branży motoryzacyjnej, wciąż zawiera niejasności. Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na kilka ważnych pytań. Niestety nie na wszystkie da się odpowiedzieć w jednym czy kilku zdaniach…